رئیس اداره برنامه‌ریزی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی: مردم با خلق حماسه ۹ دی در سال ۸۸ آتش این فتنه را خاموش کردند.

تاریخ:1396/10/12

نسخه چاپی

" 9 دي فصلی جدید از بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی و غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم زد و روز نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ را به‌واسطه حرکت عظیم، حیرت‌انگیز و فوق‌العاده مردم، در تاریخ ماندگار نمود. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، جمال‌الدین بانج فروزش رئیس اداره برنامه‌ریزی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی سازمان به مناسبت  فرارسیدن حماسه یوم‌الله نهم دی روز بصيرت و میثاق امت با ولايت  طي گفتگويي با  مدير سامانه اطلاع رساني تشكل هاي ديني و مراكز فرهنگي  اظهارداشت: فتنه ۸۸ يكي از پیچیده‌ترین، بزرگترین و خطرناک‌ترین توطئه علیه انقلاب اسلامی و نظام مردم‌سالاری دینی از بدو پیدایش انقلاب تاکنون بوده است. فتنه‌ای که هدفش گمراه کردن مردم و قرار دادن آنان در برابر نظام اسلامی بود اما مردم با خلق حماسه ۹ دی در سال ۸۸ آتش این فتنه را خاموش کردند؛ که این مهم نشان از محبوبیت نظام مقدس جمهوری اسلامی و عشق و ارادت مردم به ولایت‌فقیه دارد، 9 دي فصلی جدید از بصیرت، هوشیاری، دشمن‌شناسی و غیرت دینی و انقلابی در صحیفه تاریخ مبارزات مردم مسلمان ایران رقم زد و روز نهم دی‌ماه ۱۳۸۸ را به‌واسطه حرکت عظیم، حیرت‌انگیز و فوق‌العاده مردم، در تاریخ ماندگار نمود.

فروزش  چهار عامل را  به‌عنوان عوامل زمینه‌ساز حماسه 9 دی  و مهار فتنه 88 موردتوجه قرارداد و افزود‌: ایمان و باورهای اعتقادی مردم، مدیریت مقام معظم رهبری در مهار فتنه، بصیرت ملت ایران و عاشورای حسینی از عوامل اصلی است؛ و هدف اصلی در ستاد، تبیین و ترویج پیام‌های یوم‌الله نهم دی است. آشکارسازی ابعاد این حماسه، مدیریت و هماهنگی فعالیت‌های مردمی، توجه دادن سازمان‌ها و نهادهای فرهنگی به این رویداد مهم تاریخی و بسترسازی برای توسعه تولیدات تبیینی و توجیهی با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف رسانه‌ای، هنری و فرهنگی.

رئیس اداره برنامه‌ریزی مناسبت‌های مذهبی و انقلابی سازمان ، حضور بارز نسل سوم انقلاب اسلامی در خلق و ماندگاري حماسه 9 دی اشاره كرد و افزود: در دهه چهارم و در مقابله با چالش‌های پیچیده دشمن، نظام جمهوری اسلامی از سرمایه عظیم اجتماعی (با همان احساس و عظمت ابتدای انقلاب اسلامی) برخوردار است. لذا غربی‌ها باید بدانند با هیچ روشی نمی‌تواند " نفوذ ایدئولوژیک" جمهوری اسلامی ایران را مهار کنند.

اين مقام مسئول فرهنگي درباره دستاورهاي حماسه 9 دی  اظهار داشت:افزایش جایگاه مردمی که اقتدار و استحکام نظام، تقویت باورها باوجود تبلیغات گسترده یکی دیگر از دستاوردهای این حماسه است. عمق‌بخشی، بصیرت افزایی و غربالگری انقلابیون واقعی از دیگر دستاوردهای این حماسه بود. آشکار شدن چهره خصمانه آمریکا در دشمنی با ملت ایران به‌رغم تبلیغات مزورانه در رسانه‌های بین‌المللی، رشد آگاهی و بصیرت سیاسی جامعه نسبت به شیوه‌های پیچیده و جدید دشمنی استکبار جهانی با ملت ایران، کسب تجربه مدیریت جنگ نرم برای مواجهه با تهدیدات استکبار جهانی در آینده، اثرگذاری حماسه نه دی بر حوادث سال‌های بعد در منطقه به‌خصوص حوادثی که دشمنان از آن به‌عنوان بهار عربی یادکردند.

فروزش ضمن تاكيد بر حضور پر شور جوانان و نوجوانان در حماسه ۹ دی دلگرمی و بصیرت انقلابی را در بین نسل جوان دستاورد ديگر حماسه 9 دي دانست وافزود: جوانان این کشور ادامه‌دهنده راه شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم هستند. فرمایشات گران‌سنگ مقام معظم رهبری پشتوانه اصلی این نظام است و مردم ما بیدار هستند و هرروز بر بینش و بصیرت سیاسی آن‌ها افزوده می‌شود و سخنان رهبر حکیم و فرزانه انقلاب اسلامی تمام نقشه‌های دشمنان و معاندین نظام را برهم می‌زند.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی