صدور ۵۰ کارت شناسایی ویژه مداحان و شاعران آئینی بندرخمیر

تاریخ:1396/10/4

نسخه چاپی

" سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندرخمیراز توابع استان هرمزگان گفت: کانون مداحان بندرخمیر بر اساس آیتم‌های مختلف مداحان را سطح‌ بندی کرده و 50 کارت شناسایی برای مداحان صادرشده که به آنان اعطا می‌شود "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام محمد صحرانشین ۲۹ آذر۹۶ کانون مداحان بندرخمیر بر اساس آیتم‌های مختلف مداحان را سطح‌بندی کرده و ۵۰ کارت شناسایی برای مداحان صادرشده که به آنان اعطا می‌شود، این کارت‌ها درواقع کارت‌های شناسایی مداحان بندرخمیراست.
وی افزود: امکان استفاده مداحان از کارگاه‌های آموزشی، ایجاد زمینه مناسب برای پیگیری اهداف صنفی مداحان، سطح‌بندی مداحان بر اساس توانایی و شئون حرفه‌ای و فعال‌تر شدن افراد اثرگذار در امر مداحی شهرستان را از مزایای صدور کارت شناسایی برای ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت(ع) دانست.
سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندرخمیر افزود: مداحان درجایگاه بسیاروالایی قراردارد،چرا که راه آنان همان ادای رسالت زینب (س)وامام سجاد(ع)است وپرچم آنان بردوش مداحان،سخنرانان وروحانیون قراردارد.
وی هدف از این اقدام را ساماندهی پرونده مداحان و ایجاد نظم و انتظام در امور مداحی عنوان کرد و خاطرنشان کرد: امید است با این توزیع، شاهد روند پیشرفت امر مداحی در هیئات مذهبی، ترویج مراسم های صحیح ملی ومذهبی، شناسایی و تربیت نسلی انقلابی و ولایتمدار باشیم
حجت‌الاسلام صحرانشین تصریح کرد: مداحان در هیئت‌های عزاداری باید به دنبال چهار رکن اساسی یعنی تحکیم عقاید مردم به‌ویژه نسل جوان و نوجوان؛ دفع شبهات؛ تهذیب اخلاق و تبیین احکام دین در جامعه باشند.
وی با اشاره به اینکه بهترین کار مداحان ایجاد وحدت بین مسلمانان است، گفت: ترویج اسلام از بزرگترین کار یک مداح اهل بیت (ع) است، در جامعه امروزی که تفرقه ایجاد شده، ما با نوع خواندن و گفتار خودمان باید قلب ها را به یکدیگر نزدیک کنیم، نه اینکه با توهین به دیگران، تفرقه میان آنها را تشدید کنیم.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی