اطلاعات ۱۷۰ هیئت مذهبی در سامانه طوبی زنجان ثبت‌ شد

تاریخ:1396/10/4

نسخه چاپی

" رئیس اداره تبلیغات اسلامی زنجان از فعالیت ۷۰۰ هیئت مذهبی در شهرستان زنجان خبر داد و گفت: از این تعداد اطلاعات ۱۷۰ هیئت مذهبی در سامانه طوبی شهرستان زنجان ثبت‌شده است. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام فیروز علی خسروی با اشاره به اجرای طرح سامانه طوبی در سطح شهرستان زنجان، افزود: سطح‌بندی سامانه طوبی از سال گذشته در شهرستان زنجان شروع‌شده و افرادی که در سامانه طوبی مدارج و اطلاعات خود را ثبت کرده‌اند درجه‌بندی و سطح‌بندی شدند.
وی از فعالیت ۷۰۰ هیئت مذهبی در شهرستان زنجان خبر داد و اظهار کرد: از این تعداد اطلاعات ۱۷۰ هیئت مذهبی در سامانه طوبی شهرستان زنجان ثبت‌شده و اطلاعات ۵۳۰ هیئت باقی‌مانده است که طی فرآیندی و با گذراندن پروسه‌هایی اطلاعات این تعداد هم در سامانه طوبی ثبت می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان با بیان اینکه فاز سه سامانه طوبی در خصوص ساماندهی هیئت مذهبی است و از دهه محرم سال ۹۵ شروع‌شده است، گفت: اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام‌شده است.
خسروی با بیان اینکه سطح‌بندی در سامانه طوبی شامل ستایشگر، پیر غلام و مداح است، گفت: مداحان بر اساس مدارج و میزان تحصیلات دریکی از این شاخصه‌ها رتبه‌بندی می‌شوند.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زنجان به مزایای اجرای طرح طوبی اشاره کرد و یادآور شد: این طرح گام مهمی در ساماندهی هیئت‌های مذهبی است و بانک اطلاعاتی هیئت‌ها در دسترس خواهد بود و فعالیت‌ها هم منسجم می‌شود.
خسروی تصریح کرد: با اجرای این طرح فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در استان و شهرستان زنجان تسریع می‌شود و کیفیت فعالیت‌ها تقویت می‌شود.
به گفته خسروی طرح سامانه طوبی برای قرآن محور، آموزش محور برنامه محور شدن مساجد و هیئت‌های مذهبی در استان زنجان اجرا می‌شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان افزود: اداره تبلیغات اسلامی شهرستان زنجان نسبت به ساماندهی هیئت‌های مذهبی تأکید زیادی دارد چراکه توجه به این امر مهم باعث ارتقای کیفیت فعالیت‌ها می‌شود و همچنین هیئت‌های مذهبی می‌توانند در برنامه خود به محتوا بیشتر توجه کنند.
خسروی یادآور شد: خوشبختانه با راه‌اندازی این سامانه طی دو سال گذشته عملکرد هیئت‌های مذهبی در سطح شهرستان زنجان در مناسبت‌ها بسیار خوب بوده و به محتوا بیشتر دقت کرده‌اند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی