ضرورت توجه کانون مداحان به رویش های جدید در این عرصه

تاریخ:1396/10/4

نسخه چاپی

" مدیر کل تبلیغات اسلامی کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی اعلام كرد، سازمان از طرح های های آموزشی و پژوهشی کانون مداحان و شاعران آئینی حمایت خواهد کرد. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) ،حجت‌الاسلام کاظم لطفیان در گردهمایی رؤسای کانون های مداحان استان خراسان رضوی گفت: مداحان با نوای دلنشین خویش عطر وجود مبارک اهل بیت علیهم السلام را به مشام جامعه می رسانند و قلوب مردم را با بهترین های هستی پیوند می دهند.
مدیر کل تبلیغات اسلامی ذکر اهل بیت علیهم السلام را ذکر خدا و طریق آنان را صراط مستقیم حق برشمرد و گفت: توجه ویژه ائمه اطهار به شاعران و ذاکران نشان از جایگاه بالای آنان دارد و پاسداشت این نعمت کار بزرگی است.
وی گفت: تعظیم شعائر از شئون اهل بیت علیهم السلام است که با عنایت آنان به خادمان مکتب واگذار شده و در این راستا هر گامی برداشته شد پرونده عمل صالح بندگان را سنگین تر می‌کند.
حجت‌الاسلام لطفیان گفت: کانون مداحان ضمن تکریم پیشکسوتان، به رویش های جدید در این عرصه نیز توجه کند و بر شمار مداحان جوان بیفزاید.
وی آموزش را مهمترین رکن کانون برشمرد و گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی از طرح های های آموزشی و پژوهشی کانون مداحان و شاعران آئینی حمایت خواهد کرد.
گفتنی است در این گردهمایی اعضای کانون مداحان به مدت ۲ ساعت دغدغه های خویش را با مدیر کل تبلیغات اسلامی استان مطرح کردند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی