جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی شهرستان شهریار برگزار شد

تاریخ:1400/3/17

نسخه چاپی

" جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان شهریار به همت اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان تشکیل شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت های مذهبی شهرستان شهریار به صورت مشترک با جلسه شورای فرهنگ عمومی و با موضوع بررسی برنامه‌های فرهنگی و تبلیغی ویژه ایام شهادت امام صادق(ع)،  تشکیل شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، در این جلسه، حجت‌الاسلام سالمی، امام جمعه شهریار، با اشاره به اهمیت تشکیل جلسات ستاد به صورت ماهیانه، بیان کرد: در هر مناسبت مذهبی و برای ضرورت هماهنگی و ایجاد وحدت رویه فکری و عملی و استفاده از نظرات نخبگان فرهنگی و مذهبی شهرستان، باید این جلسات به صورت ماهیانه و با حضور اکثریت اعضای ستاد تشکیل شود.
در ادامه این جلسه، حجت‌الاسلام جلیل زاده رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهریار با تأکید بر اهمیت و ضرورت آشنایی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان با مبانی دینی و مذهبی و با توجه به اینکه مراسم مذهبی در فضای باز و با رعایت دستورالعمل های بهداشتی قابل اجرا است گفت: باید به نحوی برنامه ریزی شود که در ایام شهادت امام صادق(ع) و با استفاده از ظرفیت فضای باز مساجد و حسینیه ها مراسم تعظیم شعائر دینی به صورت شایسته و مناسب برگزار شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان شهریار در این جلسه پیشنهاد برگزاری مسابقات فرهنگی و قرآنی، کتابخوانی، کمک های مومنانه، نصب پرچم مشکی در سردر خانه‌ها، روضه‌های خانگی محدود، کاروان خودرویی شهادت امام صادق(ع) و همچنین کمک به آزادی زندانیان غیرعمد را به مناسبت ایام الله شهادت امام صادق(ع) را داد.
گفتنی است، در این جلسه هر یک از اعضا در رابطه با برنامه های محوری و فرهنگی در ایام شهادت امام صادق(ع) و در حوزه وظایف و اختیارات ادارات خود بحث و تبادل نظر کردند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی