«شعر آئینی» موتور محرکه هیئات مذهبی کشور است

تاریخ:1400/2/17

نسخه چاپی

" مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی، «شعر آئینی» را موتور محرکه هیئات مذهبی کشور دانست و از آن به‌عنوان «سرچشمه فضاهای معنوی جامعه» یاد کرد. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام مجید باباخانی «مدیرکل تشکل‌های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی» در گفتگو با خبرنگار روابط عمومی این سازمان با اشاره به تأثیرگذاری اشعار آئینی در هیئات مذهبی به‌ویژه در ایام ماه مبارک رمضان و شب‌های قدر، «شعر آئینی» را موتور محرکه هیئات مذهبی کشور عنوان کرد و اظهار داشت: معتقدم شعر آئینی دارای ظرفیت بی‌بدیلی است به‌طوری‌که می‌توان به‌جرأت از آن به‌عنوان سرچشمه فضای معنوی جامعه یادکرد. در این نوع اشعار ما شاهد درهم‌آمیختگی شعرو سبک هستیم به‌گونه‌ای که نسلی با آن می‌تواند معنویت خویش را تأمین سازد. لذا این بار محتوا و شکلی که در اشعار آئینی حاصل می‌شود به‌قدری قوی و مملو از محتوا و معنویت است که می‌تواند مخاطب را با خود به قله‌های معنویت همراه سازد.
مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی تأکید کرد: ما هرچقدر بتوانیم توجه بیشتری به حوزه شعر و شاعران آئینی داشته باشیم بی‌شک، شاهد تولید کارهای قوی‌تر و فاخرتر در این حوزه خواهیم بود و از طرف دیگر نیز، بار معنوی هیئات ما هم پُربارتر خواهند شد و البته اگر درجاهایی اشعار آئینی ما در حوزه‌های محتوا کسری‌هایی داشتند به این دلیل است که دستگاه‌های دولتی در حوزه فرهنگ نتوانستند به‌درستی زیرساخت‌ها را مهیا کنند.
حجت‌الاسلام مجید باباخانی در مورد راه‌اندازی «کانون شعر آئینی» تصریح کرد: اگرچه این کانون از قبل وجود داشته است اما پیش‌ازاین؛ کانون مداحان و شاعران آئینی، یکی بودند که حدود شش ماه قبل، کانون مداحان از شاعران آئینی جدا شد.
وی بابیان اینکه اواسط تابستان ۱۴۰۰، انتخابات «کانون شاعران آئینی» در سراسر کشور برگزار خواهد شد افزود: در اساسنامه این کانون که مدل پویایی خواهد بود هم بر نقش بزرگان و پیشکسوتان شعر آئینی و هم بر نقش جوانان و استعدادهای نو تأکید شده است.
مدیرکل تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی، حضور پرشور جوانان در «کانون شاعران آئینی» را زمینه‌ساز آثار فاخر و بروز استعدادهای نو در این حوزه برشمرد.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی