ارتقای سلامت روان جامعه محور فعالیتهای تبلیغات اسلامی استان مرکزی

تاریخ:1400/2/13

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی اعلام کرد: تمامی مساجد، هیأت‌های مذهبی استان مرکزی مجاز هستند در ایام لیالی قدر به مدت ۲ ساعت این مراسم را در فضای باز برگزار کنند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام مهدی عباسی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به برداشتن محدودیت‌های تردد شبانه در لیالی قدر، گفت: خوشبختانه مساجد، هیأت‌های مذهبی استان تمامی پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا در برگزاری مراسم لیالی قدر را رعایت کرده‌اند و در بازرسی‌های که اداره کل تبلیغات اسلامی انجام داده حتی یک مورد تخلف در خصوص عدم رعایت پروتکل‌ها مشاهده نشده است.
وی ادامه داد: تمامی مساجد، هیأت‌های مذهبی استان مرکزی مجاز هستند در ایام لیالی قدر به مدت ۲ ساعت این مراسم را در فضای باز برگزار کنند و اجازه اینکه نذری را داخل مراسم توزیع کنند وجود ندارد و به آنها توصیه شده است یا نذری‌ها را به صورت مواد خشک در اختیار نیازمندان قرار دهند و یا به صورت بیرون بر نذری را بین عزاداران توزیع کنند که خوشبختانه هیأت‌ها و مساجد استان به منظور رعایت هر چه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی برای پیشگیری از کرونا هیچ نذری را بیرون بر در بین عزاداران توزیع نکرده‌اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی تصریح کرد: ۳۰ هیأت شاخص استان اقدام به برگزاری مراسم شب قدر در حد وسیع با تمام رعایت‌های پروتکل‌های بهداشتی کرده‌اند.

۱۸۰۰ هیأت مذهبی در استان مرکزی فعال هستند
وی گفت: استان مرکزی دارای هزار و ۸۰۰ مذهبی است که ۲۵۰ هیأت مخصوص بانوان است و علاوه بر آن از تعداد هزار و ۸۰۰ هیأت مذهبی ۶۰۰ هیأت آن در شهرستان اراک فعالیت می‌کند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ادامه داد: استان مرکزی دارای ۲ هزار و ۲۰۰ مسجد است که در بانک اطلاعاتی مساجد شهرستان اراک ۱۷۰ مسجد به ثبت رسیده است.
عباسی با اشاره به اینکه از تمامی ظرفیت‌های حقیقی در برنامه و فعالیت اداره کل تبلیغات اسلامی استان در ماه مبارک رمضان استفاده شده است، گفت: یکی از رویکردهای مهم اداره کل تبلیغات اسلامی استفاده از ظرفیت‌ها و بسترهای فضای مجازی بوده است که تیم رصد و تولید محتوای این اداره کل اقدام به تولید محتوا در قالب نماهنگ، پادکست، عکس نوشت، فیلم کوتاه و غیره در فضای مجازی کرده‌اند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در پایان بیان با اشاره به اینکه پاندمی کرونا تأثیر منفی بر سلامت روان جامعه گذاشته است، گفت: محور فعالیت‌های اداره کل تبلیغات اسلامی استان مرکزی افزایش زیست معنوی و ارتقای سلامت روان جامعه است و این اولویت در تمامی برنامه‌ها و فعالیت‌های این نهاد دنبال می‌شود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی