۴۰۰ هیئت مذهبی شهرستان گرگان آماده اجرای عملیات «فصل بندگی» در ماه مبارک رمضان است

تاریخ:1400/1/28

نسخه چاپی

" 'گلستان- حجت‌الاسلام حسن مهاجر نیشابوری گفت: ۶۴۰ مسجد و هیئت مذهبی شهرستان گرگان آماده اجرای عملیات «فصل بندگی» در ماه مبارک رمضان است. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام حسن مهاجر نیشابوری در گفتگو با خبرنگاران اظهار کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی برای رشد و تعالی انسان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان، رییس اداره تبلیغات اسلامی گلستان افزود: ۲۴۰ مسجد در شهر و روستا و ۴۰۰ هیئت مذهبی در سطح شهرستان گرگان در کنار فاطمیه‌ها، حسینیه‌ها، تکایا، بقاع متبرکه و امامزادگان، مهیای ورود به ماه رمضان هستند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی گرگان با بیان این مطلب که مساجد سطح شهرستان گرگان در ایام کرونا حتی در وضعیت قرمز باید باز باشد، اعلام کرد: طبق دستورالعمل های ستاد کرونا و مصوبات آن، تجمع و مراسم‌ آئینی در مساجد ممنوع است ولی می توانند فعالیت‌های دینی و مذهبی خود را داشته باشند.
وی با اشاره به اجرای عملیات "فصل بندگی" با موضوع قرآن در ماه مبارک رمضان در گرگان گفت: این طرح بر مبنای آموزش، ترویج و مفاهیم قرآن است لذا ائمه جماعات می‌توانند هنگام نماز ظهر، عصر، مغرب و عشا در مسجد حضور پیدا کنند هرچند اقامه نماز جماعت ندارند اما پاسخ‌گویی به سوالات شرعی مردم، تبلیغ چهره ‌به ‌چهره با مردم به‌ویژه جوانان همچنین با استفاده از ظرفیت فضای مجازی برنامه‌های خودشان را مدیریت کنند.
نیشابوری ادامه داد: روحانیون و مبلغان با ارتباط‌گیری با مخاطبینی که در فضای مجازی هستند منبرهای کوتاه از مفاهیم قرآن در حد دو دقیقه برای ارسال در فضای مجازی برنامه‌ریزی کنند تا بهره‌مندی مردم از این فضاها به ‌نحو احسن باشد.
وی ابراز کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در رأس مواسات و همدلی بخشی از ارزاق را از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت تدارک دیده و آمادگی دارد در اختیار نیازمندان و کسانی که می‌خواهند در باب تواصی بالحق و تواصی بالصبر ورود پیدا کنند، در اختیارشان بگذارد.
رییس اداره تبلیغات اسلامی گرگان خاطرنشان کرد: از ظرفیت تشکل‌های دینی، مساجد، هیئت‌های مذهبی و روحانیون برای مبارزه با کرونا و پیشگیری از این بیماری استفاده شود.
وی با اشاره به پویش «محله همدل» در گرگان گفت: این پویش به‌صورت متمرکز در کل کشور اجرا می‌شود و مردم، متفکران و افراد مؤثر در مساجد و محلات با همفکری یکدیگر در طول ماه رمضان یک معضل و یا یک مشکل را شناسایی و ارزیابی و در صدد رفع آن اقدام می‌‌کنند.
نیشابوری با اشاره به طرح ایده های برتر سازمان تبلیغات اسلامی و جوایز آن بیان داشت: برای کسانی که بهترین ایده را در سایت‌هایی که توسط سازمان تبلیغات اسلامی معرفی‌ شده ارائه کنند جوایزی برای آن‌ها در نظر گرفته ‌شده است؛ برای نفر اول در سطح کشور ۲۰۰ میلیون تومان، نفر دوم یا گروه دوم ۱۰۰ میلیون تومان، گروه سوم ۵۰ میلیون تومان جایزه نقدی در نظر گرفته‌ شده است که این می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی کمک کند.
وی با بیان این مطلب که امامان محله، عهده‌دار کارهای فرهنگی و اجتماعی هستند، افزود: امامان محله نقش مهمی در کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی دارند و در نقاطی که امام محله، روحانی، امام جماعت قوی حضور داشتند بسیاری مشکلات و معضلات آن منطقه برطرف شد.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی