مسوولان ۸۰۰ هیات مذهبی یزد در سامانه طوبی نام‌نویسی کردند

تاریخ:1400/1/27

نسخه چاپی

" رییس شورای هیات‌های مذهبی یزد گفت: با نام‌نویسی مسوولان ۱۰۰ مورد این تشکل ها سال ۱۳۹۹ در مجموع ۸۰۰ هیات دینی استان بر اساس مقررات سازماندهی و فعالیت‌ها آنها مشخص شد و با عضویت در سامانه سازمان تبلیغات اسلامی (طوبی)، زیرپوشش خدمات فرهنگی و اجتماعی قرار گرفتند. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، محمدحسن باقری اتابک  عصر جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:طبق مقررات باید مشخصات کامل هیات‌های مذهبی در بانک اطلاعات تشکل‌های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور ( طوبی) بارگذاری شود.
وی به اهمیت ساماندهی تمامی هیات‌های مذهبی در این سامانه اشاره کرد و گفت: از نظر اداره‌کل تبلیغات اسلامی مهمترین ملاک و مشخصه هیات‌های مذهبی هر استان نام‌نویسی در این سامانه کشوری است.
این مسوول با بیان اینکه در استان حدود یک هزار و  ۷۰۰ هیات مذهبی وجود دارد ،اظهار کرد: ۱۳۰ هیات دیگر در حال بارگذاری اطلاعات خود در سامانه هستند ،امید می رود همه آنها در سال ۱۴۰۰  وظایف قانونی خود را برای ثبت نام انجام دهند.
باقری اتابک تصریح کرد: توزیع هرگونه محصولات فرهنگی و ارایه سایر خدمات در بخش‌های مختلف بستگی به وجود نام هیات در سامانه طوبی دارد و باید رییسان هیات‌ها هرچه زودتر برای نام‌نویسی اقدام به موقع انجام  دهند.
هیات‌های مذهبی یزد سالانه برنامه‌های متنوع فرهنگی و اجتماعی در مساجد استان برگزار می‌ کنند، یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت حدود سه هزار باب مسجد دارد. که دوسوم این فضاهای مذهبی فعال است.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی