برنامه‌ ماه رمضان هیات‌های مذهبی گناوه بر فضای مجازی متمرکز شد

تاریخ:1400/1/27

نسخه چاپی

" بوشهر- رئیس شورای هیات‌های مذهبی گناوه گفت: باتوجه به ممنوعیت برگزاری مراسم و تجمعات در ماه رمضان در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، هیات‌های مذهبی برنامه‌های جایگزین را با هدف تقویت فضای معنوی و بهره‌مندی از فیوضات این ماه مبارک در فضای مجازی تدارک دیده‌اند. "

  به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، عبدالحمید شیخی روز پنجشنبه 26فروردین ماه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل قرار گرفتن شهرستان گناوه در وضعیت قرمز و بر اساس ابلاغیه ستاد مقابله با کرونا، تمامی برنامه‌هایی که جنبه تجمعی و همایشی دارند تا تغییر رنگ شرایط کرونایی شهرستان ممنوع اعلام شده است که این شورا  مبنای برنامه‌های ماه مبارک رمضان را  بیشتر به صورت مجازی متمرکز و معطوف کرده است.
وی گفت: مسابقات فرهنگی - مذهبی همراه با جوایز، راه‌اندازی چندین پویش  شامل "هر خانه یک محراب" و هر خانه یک رمضان همدلی" ، "خانه‌های نورانی (ویژه روزه اولی‌ها) " همراه با مسابقه بر سر سفره افطار،  کمک به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی (ع)، مسابقات رمضانیه ،تفسیر "قطره ای از قرآن"  به صورت روزانه، شرح دعای ابوحمزه ثمالی و  دیگر دعاهای روزهای ماه مبارک رمضان با ارسال صوت اساتید فاطمی نیا و مجتهدی تهرانی در فضای مجازی همراه با سئوال تستی و مقابله قرآن از جمله برنامه‌های تدارک دیده شده در این ایام مبارک است.
وی اظهارکرد: برگزاری زیارت آل یاسین، دعای سمات و توسل ، برنامه "نغمه‌های عارفانه" شامل تلاوت کلام الله مجید و اذان  هر روز در یکی از اماکن مقدس توسط قاریان قرآن و موذنین از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان امسال است که از طریق فضای مجازی پخش می‌شود.

رئیس شورای هیات‌های  مذهبی گناوه گفت: ویژه برنامه زلال احکام و شرح احکام روزه و روزه‌داری، اذان و تفسیر آیات نورانی قرآن،  نجوای شبانه همراه با پخش فرازهایی از دعای ابوحمزه ثمالی ،  تهیه بسته‌های فرهنگی – مذهبی و پخش در گروه‌ها ی مجازی ،کمک به مستمندان و دستگیری نیازمندان ، شرکت در طرح‌های همدلی و کمک‌های مومنانه و توزیع بسته‌های معیشتی و بهداشتی توسط هیات‌های مذهبی، خیرین و گروه‌های خودجوش مردمی بین محرومان و نیازمندان از دیگر برنامه‌های در نظر گرفته شده است که تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه دارد.
شیخی یادآورشد: برنامه جزخوانی قرآن کریم توسط هیات‌های مذهبی با استفاده از فضای مجازی با آغاز ماه مبارک رمضان آغاز شده است.
وی گفت: طرح ضیافت الهی از نخستین روز ماه مبارک رمضان در جوار امامزاده سلیمان بن علی (ع) از سوی اداره اوقاف و امور خیریه  و هیات امنا امامزاده سلیمان بن علی (ع) که  همراه با برنامه‌های قرآنی، فرهنگی و توزیع بسته‌های غذایی در بین نیازمندان پیش بینی شده  است ، در  فضای مجازی آغاز شده و  تا عید فطر ادامه دارد.
رئیس شورای هیات‌های مذهبی گناوه افزود: هیات‌های مذهبی شهرستان از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور ، همگام با سایر اقشار جامعه کمک‌های خود را در قالب همدلی از تولید ماسک گرفته تا تهیه و توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی بین نیازمندان و همراهی با ستاد کرونا در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برنامه‌های مختلف مذهبی ارایه دادند.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر دارای بیش از ۵۰ هیات مذهبی است.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی