مداحان قزوین خواستار برگزاری جلسات مذهبی با اهتمام به رعایت تمامی پروتکل های بهداشتی شدند

تاریخ:1400/1/25

نسخه چاپی

" کانون مداحان استان قزوین با صدور بیانیه‌ای اعلام کردند: ضمن همکاری و تبعیت از ستاد کرونا آماده‌ایم جلسات توسل را در ماه مبارک رمضان طبق ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی برگزار نمائیم. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، کانون مداحان استان قزوین با صدور بیانیه‌ای ضمن اعلام تبعیت از ضوابط صادره از سوی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا خواستار برگزار مراسمات مذهبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی شدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، متن آن به شرح ذیل می‌باشد:
بسمه تعالی
«یَا أَیُّهَا النَّاسُ أَنتُمُ الْفُقَرَاءُ إِلَی اللَّهِ وَاللَّهُ هُوَ الْغَنِیُّ الْحَمِیدُ: ای مردم شما (همگی) نیازمند به خدایید و تنها خداوند است که بی نیاز و شایسته هر گونه حمد و ستایش است» (سوره فاطر آیه ۱۵)
با عنایت به نزدیک شدن به ماه مبارک رمضان الکریم، ماه قرآن، ماه مناجات و ماه تضرع به درگاه احدیت و لزوم تمسک به معارف آل الله و عبادت به درگاه عبودیت در این ماه مبارک و همچنین ضمن درک شرایط خاص کرونایی کشورمان و صیانت از جان هموطنان عزیزمان و فارغ از بحث عدم مدیریت صحیح و منطقی ستاد ملی کرونا؛ براین باوریم که می‌توان ضمن اعتماد مجدد به جامعه‌ی مذهبی و هیأتی که در مناسبت‌های گذشته و در آزمون برگزاری مراسم سربلند بوده؛ با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی ماه رمضان امسال را با شکوه و مانند سال‌های گذشته در مساجد و مکان‌های مقدس برگزار نمود.
در ادامه این بیانیه می‌خوانیم: امیدواریم که این بلای عظیم با دعای خاص حضرت حجت (عج) بزودی زود از بلاد مسلمین و سرتاسر گیتی مرتفع گردد. همچنین بر خود لازم می‌دانیم طبق دستور و فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر تبعیت از ستاد ملی مبارزه با کرونا؛ مراتب همکاری و همیاری جامعه عظیم ستایشگری استان را با مسئولین ذیربط در حوزه سلامت به جهت برگزاری جلسات ماه مبارک رمضان طبق ضوابط و پروتکل‌های بهداشتی اعلام نموده تا بتوانیم قدمی جهت کسب رضایت الهی برداشته و برای رشد معنوی و اعتلای روحیه ی مذهبی مردم عزیز شهرمان موثر باشیم.
۲۳ فروردین ماه ۱۴۰۰
کانون مداحان استان قزوین


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی