دومین اقدام هیأتی‌ها برای حذف موانع تولید و خوشحالی کشاورزان؛ این بار در کرمان

تاریخ:1400/1/25

نسخه چاپی

" هیأت نورالرضا تهران مانند سال گذشته به کمک کشاورزان جنوب کرمان رفت تا با حذف دلالان، محصول پیاز آنان را با قیمت بالاتری در میدان میوه و تره‌بار تهران بفروشند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، هیأت نورالرضا تهران مانند سال گذشته به کمک کشاورزان جنوب کرمان رفت تا با حذف دلالان، محصول پیاز آنان را با قیمت بالاتری در میدان میوه و تره‌بار تهران بفروشند.
 محمود مدینه‌نگاه مسؤول این هیأت در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس اظهار داشت: سال گذشته جلسه‌ای با مسوولان میدان میوه و تربار تهران برگزار کردیم که تجربه خوبی برای حذف دلالان و کسب درآمد بیش‌تر برای کشاورزان جنوب کرمان شد و الحمدلله امسال نیز این امر ادامه پیدا خواهد کرد.
فروش محصول کشاورزان به ۴ برابر قیمت دلالان
وی افزود: برای ترابری محصولات با همکاری سپاه پاسداران و قرارگاه بسیج دانشجویی، تریلی‌های بهتری تهیه کردیم و ان شاء الله بنا داریم محصول این کشاورزان را که دلالان کیلویی ۵۰۰ تومان می‌خریدند، با کیلویی ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ تومان برایشان به فروش برسانیم.
مدینه‌نگاه گفت: دلالان همین مقدار در گذشته می‌فروختند و مابه‌تفاوت را برای خود برمی‌داشتند؛ در حالی که رقم خرید از کشاورزان، حتی هزینه برداشت کشاورزان هم نبود و ضررهای بسیاری می‌کردند.
منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی