فعالان فرهنگی در راستای معرفی الگوهای مناسب در جامعه گام بردارند

تاریخ:1399/10/23

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: ارائه سرمشق و راهبر در برنامه ها تاثیرگذار بوده و باید فعالان فرهنگی الگودهی مناسب در جامعه را سرلوحه امور قرار خود دهند. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام قاسم جعفرزاده ظهر سه شنبه در آئین تجلیل از بانوان فعال فرهنگی اردبیل، فعالیت در حوزه فرهنگ دینی و تلاش برای تقویت باورهای دینی و آموزه‌های اسلامی در بین بانوان، باعث تربیت نسلی مؤمن و متعهد در جامعه می‌شوند، اظهار کرد: باید در برنامه ریزی های فرهنگی توجه داشت که بانوان نیمی از جمعیت را تشکیل داده و در تربیت نیم دیگر نیز تأثیرگذار هستند.
به گزارش خبرگزاری مهر، حجت‌الاسلام جعفرزاده با قدردانی از فعالیت هیئت‌های مذهبی بانوان در ایام و مناسبات ملی و مذهبی، الگو دهی و ارائه سرمشق مناسب برای مخاطبین را اولویت اصلی برنامه‌ها عنوان کرد و گفت: اجرای برنامه‌ها و گرامیداشت ایام، علاوه بر اینکه ابراز ارادت و نشانه حب اهل بیت (ع) است، بایستی زمینه را برای ارتقای آگاهی و بصیرت بانوان فراهم آورد.
کارشناس فرهنگی بانوان تبلیغات اسلامی استان اردبیل نیز در این آئین به ارائه گزارش اجمالی در خصوص فعالیت هیئت‌های مذهبی فعال بانوان اردبیل پرداخت و گفت: امسال تمام فعالیت‌های فرهنگی و دینی دستخوش تغییرات ناشی از شیوع ویروس کرونا شد اما هیئت‌های مذهبی بانوان هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کرده و در تمام ایام و مناسبات از جمله ماه محرم و صفر، ایام فاطمیه و مناسبت‌های دی ماه مراسمی با تعداد محدود شرکت کنندگان، در فضای باز و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرده و این ایام را گرامی داشتند. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی