میدان شهدای رشت محل گردهمایی سوگواران فاطمی است

تاریخ:1399/10/23

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری تجمع عزاداران فاطمی با رعایت پروتکل های بهداشتی در کلانشهر رشت خبر داد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام  سعید مهدوی روز سه شنبه در جلسه ستاد شئون فرهنگی با موضوع تجمع فاطمی شهرستان رشت اظهار داشت: تجمع عزاداران فاطمی ساعت ۱۰ صبح یکشنبه آینده بیست و هشتم دی ماه در میدان شهدای ذهاب رشت برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ایرنا، وی با بیان اینکه مردم گیلان انس ویژه‌ای با ائمه اطهار (ع) دارند، اضافه کرد:  امیدواریم تا در ایام فاطمیه شاهد برگزاری آیین های  عزاداری با رعایت دستورالعمل‌ های بهداشتی باشیم.
وی با تاکید بر اینکه اظهار محبت به اهل بیت (ع) تعظیم شعائر الهی است و بر این اساس باید مراسم‌  ایام فاطمیه (س) به صورت ویژه در رشت و سایر مناطق گیلان برگزار شود، خاطرنشان کرد: برای برگزاری تجمع فاطمیه در مرکز استان نیاز به همکاری تمام مسئولان و مدیران دستگاه‌های اجرایی داریم که هماهنگی‌ های لازم در این خصوص به عمل آمده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان با بیان اینکه در دوره دفاع مقدس میدان شهدای ذهاب مرکز اصلی اعزام رزمندگان به جبهه‌ها بوده اظهار داشت: معنویت فضای میدان شهدای ذهاب را که هزاران شهید تقدیم اسلام کرده است، باید حفظ شود.
یکشنبه هفته آینده ۲۸ دی ماه شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) است. 


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی