ایجاد همدلی بین هیئات مذهبی یزد نیازمند فرهنگ سازی است

تاریخ:1399/9/2

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: برای اینکه هیئات مذهبی به همدلی و انسجام کامل برسند و خروجی کار آنها اثرگذارتر باشد، نیاز به فرهنگ سازی و رسیدن به فهم مشترک از مسائل دارد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی، در برنامه زنده اینستاگرامی با عنوان وقت دیدار در پاسخ به سئوالی در مورد راهکار سازمان تبلیغات اسلامی برای ایجاد انسجام و وحدت میان هیئت‌های مذهبی استان اظهار داشت: یکی از اصلی‌ترین راهکارها را در این زمینه؛ نزدیک‌تر شدن قلوب مدیران هیئت‌های مذهبی می‌دانم.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، وی بیان کرد: وقتی مدیران هیئات مذهبی استان، اعم از سنتی و محفلی بتوانند کنار هم قرار بگیرند و به این اعتقاد برسند که همه آنها زیر چتر امام حسین (ع) هستند و به ضرورت کار جبهه‌ای و شبکه‌سازی پی‌ببرند، به طور قطع خروجی برنامه‌های هیئتی آنها، بیش از این خواهد بود.
نجیمی تاکید کرد: این انسجام، فرهنگ سازی نیاز دارد و همه باید به فهم مشترک در این زمینه برسند و به طور قطع با فشار و دستورالعمل نمی‌توان نهادهای مردمی را به یکدیگر نزدیک کرد بلکه باید با همدلی و وفاق این فهم مشترک را ایجاد کرد و به تبع آن به اهداف مشترک رسید. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی