ضرورت تربیت مداح در تراز انقلاب/ پیام امیدبخش به جامعه تزریق شود

تاریخ:1399/8/30

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با تاکید بر ضرورت تربیت مداحان در تراز انقلاب، گفت: نقش مداحان استان در قرارگاه حاج قاسم سلیمانی ویژه اقدامات فرهنگی برای مقابله با کرونا پررنگ شود. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علی شکری صبح پنج‌شنبه در جلسه ویدئوکنفرانسی با اعضای کانون مداحان سراسر استان سمنان پیرامون جبهه فرهنگی اجتماعی انقلاب اسلامی ستاد عملیات حاج قاسم سلیمانی در راستای قرارگاه مردمی مقابله با کرونای استان سمنان به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان در شاهرود، بیان کرد: یکی از مهمترین اقدامات انجام شده در راستای مبارزه با کرونا، ترویج فرهنگ دینی است که مداحان در آن نقشی بسزا دارند.
به گزارش خبرنگار مهر، وی افزود: تبلیغات اسلمی قرارگاه مشترک عملیاتی به نام شهید سردار سلیمانی ایجاد کرده که قرار است از آبان ماه تا دیماه ۹۹ این قرارگاه فعال باشد و مشارکت همه نهادهای مردمی، تشکل‌های مردمی به علاوه بخشی از نهادهای حاکمیتی به میدان بیایند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان بیان کرد: فعالیت‌های این ستاد به سمتی پیش می‌رود که هم به فرمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث نقش آفرینی مردم در مقابله با کرونا توجه شود و هم بحث مدافعان سلامت و امید افزایی به آنان و جامعه صورت پذیرد.
شکری بیان کرد: قرارگاه تشکیل شده برای مقابله با کرونا دارای وظایفی است که در آن گروه‌های مختلف مانند مداحان، هیئت‌های مذهبی و … نقش آفرینی می‌کنند.
وی افزود: یکی از اهداف این قرارگاه ایجاد یک نوع همدلی و مواسات در سطح جامعه است و در نهایت امید آفرینی برای برنامه‌ها و فرصت‌های و مسائلی که در اصل انقلاب اسلامی پیش رو داریم، در کنار مقابله با کرونا محقق شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان با تاکید بر ضرورت تربیت مداحان در تراز انقلاب به همت کانون مداحان استان گفت: در راستای انجام این وظایف، یکی از وظایف کانون مداحان این است که بستر سازی لازم فراهم شود تا هم جامعه مداحان در خدمت‌رسانی همدلانه آماده باشد و هم هر فرصتی که ایجاد می‌شود و در هر فضایی که حضور پیدا می‌کنند، گفتمان شأن بر این مبنا باشد که باید در جامعه ترویج امید را داشته باشیم.
شکری با بیان اینکه مسائل مهمی را در سال جاری و آتی داریم که می‌بایست مشارکت مردم را بالا ببریم که بستر آن در ارتقای اعتماد ملی فراهم می‌شود، گفت: ایجاد انگیزه مردمی و مشارکت یکی از محورهایی است که مداحان باید در آن فعالیت کنند. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی