آماده همکاری با تشکل‌های حوزه عفاف و حجاب هستیم

تاریخ:1399/8/30

نسخه چاپی

" مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، از آمادگی این سازمان برای همکاری با تشکل های حوزه عفاف و حجاب خبر داد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، در ابتدای این دیدار حجت الاسلام صادقی، نماینده تشکل های مردمی و دبیرکارگره عفاف و حجاب به معرفی کارگروه عفاف و حجاب پرداخت و گفت: این کارگروه از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده و امروز با بیش از ۳۰ موسسه، کانون و تشکل عفاف و حجابی مرتبط است.
دبیر کارگروه عفاف و حجاب بیان کرد: این کارگروه اکنون نیز در جهت گسترش فرهنگ عفاف و حجاب آماده تعامل با تمام ارگان های انقلابی است.
در بخش دیگر این نشست نیز، حائری، مسئول کمیته مطالبه کارگروه عفاف و حجاب به قرائت مطالبات تشکل ها از سازمان تبلیغات پرداخت.
دغدغه مندسازی و ارائه محتوای مناسب در زمینه عفاف و غیرت مردان به کانون مداحان، برگزاری دوره های آموزشی برای هیئات مذهبی با موضوعات مختلف عفاف و حجاب از جمله شیوه های امر به معروف و نهی از منکر و مطالبه گری به منظور دغدغه‌مندسازی و پای کار آوردن شبکه های مردمی، ایجاد زمینه ارتباط بین کارگروه عفاف و حجاب با اتحادیه ها و جلسات قرآنی سطح شهر جهت اجرای عملیات های متنوع عفاف و حجابی و تعریف یک برنامه مشترک بین سازمان تبلیغات و کارگروه عفاف و حجاب از جمله مطالبات مطرح شده بود.
در بخش دیگر این نشست حجت الاسلام هادی صاحبقرانی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی در ادامه با تشکر از فعالان عفاف و حجاب، بیان کرد: این مطالبه گری ما می تواند ما را از خواب غفلت بیدار کند.
وی بیان کرد: این حضور مطالبه گری شما به معنای آن است که جامعه ما در حالت انفعال نرفته و ما فعالان دغدغه مندی داریم که چه مسئولین باشند چه نباشند، آنها وظیفه دینی و انسانی خود را انجام می دهند.
حجت الاسلام صاحبقرانی در ادامه با اشاره به محدودیت بودجه ای سازمان تبلیغات، اعلام کرد که این سازمان کاملا آمادگی دارد تا با تعریف طرح های مشترک متناسب با ظرفیت های غیر مالی سازمان، به همکاری با تشکل ها بپردازد.
همچنین به پیشنهاد حجت  الاسلام صاحبقرانی بنا شد بیانیه مطالبه‌محور تشکل ها به یک تفاهم‌نامه مشترک بین کارگروه عفاف و حجاب و سازمان تبلیغات اسلامی تبدیل شود.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی