قرارگاه جهادی شهید سلیمانی در قزوین فعال شد

تاریخ:1399/8/28

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: قرارگاه عملیات فرهنگی و اجتماعی شهید حاج قاسم سلیمانی با محوریت جوانان مومن و انقلابی به منظور مقابله با بیماری کرونا و پیشگیری از شیوع بیشتر آن در سطح استان فعال شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام محمدجواد زهرایی روز چهارشنبه با اعلام این خبر افزود: با توجه به شرایط فعلی جامعه، قرارگاه واحدی تحت عنوان قرارگاه جهادی شهید سلیمانی با هم افزایی بین سپاه و بسیج، اداره کل تبلیغات اسلامی، جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی و گروه‌های تبلیغی و جهادی متشکل از طلاب و نیروهای جهادی برای مقابله با کرونا و دیگر آسیب‌های ناشی از آن شکل گرفت.
روابط عمومی سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین، وی با بیان اینکه مهم‌ترین هدف این قرارگاه، پیشگیری، قطع زنجیره انتقال کرونا و کمک به بیماران کرونایی است، تصریح کرد: این قرارگاه به صورت محله محور و متشکل از کمیته‌های سلامت، مواسات، فرهنگی، شناسایی و منابع انسانی، پشتیبانی، رسانه و فضای مجازی عمل می‌کند.
حجت الاسلام زهرایی با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته در کمیته‌های مختلف قرارگاه حاج قاسم سلیمانی، افزود: برنامه‌های گسترده‌ای برای کمیته‌های قرارگاه حاج قاسم سلیمانی تبیین شده اما با توجه به زمان کم و شیوع موج جدید کرونا بر اساس منویات رهبر معظم انقلاب برنامه‌ها اولویت‌بندی شده است.
وی یادآور شد: شناسایی بیماران کرونایی،  رسیدگی به بیماران در منازل،  حمایت از افراد آسیب‌دیده ناشی از کرونا، توسعه فضای توسل و استغفار، ارائه خدمات روان‌شناختی، تولید آثار هنری و رسانه‌ای جهت آموزش و توصیه‌های پیشگیرانه و درمانی از جمله برنامه‌های قرارگاه جهادی شهید سلیمانی است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود: هیات‌های مذهبی، نخبگان حوزوی، دانشگاهی و فرهنگی و گروه‌های مردمی و جهادی در این قرارگاه عملیاتی با همکاری سایر دستگاه‌های اجرایی برای مقابله و پیشگیری از کرونا نقش آفرینی می‌کنند.

حجت الاسلام زهرایی ادامه داد: امروزه، جلب مشارکت حداکثری فعالان فرهنگی و اجتماعی برای سامان‌دهی به مسائل و مشکلات محلات و رسیدگی به امور بیماران و خانواده‌های در معرض آسیب و در نهایت ریشه‌کنی ویروس کرونا، بیش از پیش احساس می‌شود.

وی اضافه کرد: مطمئنا نقش حوزه‌ها و پایگاه‌های بسیج، ائمه‌ جماعات مساجد و طلاب، هیات‌های مذهبی، گروه‌های جهادی و تبلیغی و امداد و نجات، موسسات و تشکل‌های مردمی محلی، خیران، کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد و امامزاده‌ها و به عبارت دیگر ساماندهی و فعالسازی تمامی ظرفیت‌های مردمی محله برای مقابله با کرونا موثر و تعیین‌کننده است.

این مسوول تصریح کرد: از این رو با توجه به اهمیت فعالیت‌ها و کثرث وسیع مخاطبان، این اقدامات در موج سوم باید به صورت مویرگی، خانواده به خانواده و فرد به فرد صورت گیرد که همین موضوع، ضرورت تشکیل ستادهای محله محور ذیل قرارگاه مرکزی را دو چندان می‌کند.
حجت الاسلام زهرایی با اشاره به ضرورت همراهی و همفکری با نیروهای مردمی مومن به ویژه جوانان، تاکید کرد: نسل نوجوان و جوان همواره در عرصه‌های مختلف در میدان عمل حضور داشته‌اند و در جریان بیماری کرونا نیز با جدیت بیشتری فعالیت دارند.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی