مراسم عزاداری امام حسن عسکری(ع) در ایرانشهر برگزار شد

تاریخ:1399/8/5

نسخه چاپی

" سیستان و بلوچستان مراسم عزاداری امام حسن عسکری(ع) توسط دوستداران اهل بیت (ع) در حسینیه سیستانی‌های مقیم ایرانشهر در جنوب سیستان و بلوچستان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)،  در این مراسم که دوستداران اهل بیت پیامبر (ص) حضور داشتند امام جمعه ایرانشهر با تسلیت شهادت یازدهمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت به تبیین زندگی و مبارزات امام حسن عسکری(ع) اشاره کرد و اظهارداشت: آنچه که از زندگی و مبارزات آن امام معصوم(ع)تحلیل و برداشت می‌شود باید تمام حرکات و برنامه زندگی اجتماعی و سیاسی ما را تحت تاثیر قرار دهد.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام عیسی بزمانی آماده سازی مردم برای غیبت حضرت امام زمان (عج) را از کارهای بزرگ و ارزشمند امام حسن عسکری(ع) در دوران امامت ذکر کرد و افزود: این امام بزرگوار در مجالس و محافل مختلف بحث غیبت حضرت مهدی موعود (عج) را مطرح می‌کردند.
وی بیان کرد: امام حسن عسکری(ع) در تمامی صفات و ویژگی‌های مثبت شخصیتی زبان زد عام وخاص بود. در این میان شجاعت و صلابت روحی، قوت قلب، و جرأت و شهامت از ویژگی های شخصیتی ایشان به شمار می‌آید.
امام جمعه ایرانشهر گفت:  امام حسن عسکری(ع) برای ترویج و گسترش شریعت اسلام حقیقی تلاش های بسیار زیادی کردند.
وی ادامه داد: امام حسن عسکری(ع) با بهره‌گیری از آموزه‌های والای اسلامی هدایت جامعه اسلامی را برعهده گرفت و با فرقه ها و اندیشه های انحرافی به مبارزه برخاست.
حجت الاسلام بزمانی اظهارداشت: روشنگری‌های امام یازدهم(ع) سبب شد تا حکومت عباسی از هیچ تلاشی برای ایجاد فشار بر ایشان دریغ نکند و سرانجام معتمد عباسی تصمیم به شهادت ایشان گرفت.
 در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) به مدیحه سرایی ونوحه خوانی پرداختند و در غم شهادت امام حسن عسکری(ع) اشک ماتم ریختند.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی