سوگواری شهادت امام عسگری و کمک به نیازمندان در آستارا

تاریخ:1399/8/5

نسخه چاپی

" گیلان - آئین عزاداری سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) با رعایت پروتکل‌های اجتماعی در آستارا برگزار شد و اعضای شورای هیات‌های مذهبی به همین مناسبت، ۲۰۰ بسته غذایی را به نیازمندان اهدا کردند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، رئیس شورای هیات های مذهبی آستارا در خصوص بسته های غذایی اهدایی به نیازمندان گفت: هر بسته غذایی شامل روغن، ماکارونی، مرغ، برنج و حبوبات است و امروز به خانوارهای نیازمند و آسیب دیده از کرونا توزیع شد.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، ارژنگ کرمیانی افزود: ارزش بسته ها ۲۰۰ میلیون ریال است و در ایام پیشگیری از کرونا مشارکت خیران و وحدت ملت برای کمک به نیازمندان مثال زدنی است.
استاد حوزه علمیه آستارا روز یکشنبه در آئین عزاداری سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) در مسجد جعفر صادق (ع) این شهرستان گفت: امام حسن عسگری (ع) در ۲۹ سال حیات و ۶ سال امامت در ترویج دین اسلام و اعتقادات شیعه تلاش بسیاری کرد.
حجت الاسلام محرم فیضی افزود: آماده سازی مردم برای غیبت امام زمان (عج) از کارهای بزرگ امام عسکری (ع) بود و این بزرگوار در مجالس مختلف، بحث غیبت موعود (عج) را مطرح می کردند.
وی اظهار کرد: آن حضرت یاور مستمندان بود و هرگز به دنیای مادی اهمیت نمی داد و پیروان خود را همواره به خودداری از تحریک فرقه های مختلف و هدایت به مکتب اهل بیت (ع) توصیه می کرد.
فیضی با تبریک فرا رسیدن سالروز آغاز امامت حضرت ولی عصر(عج)، یادآور شد: در زمان غیبت کبری امور امام زمان (عج) توسط ولی امر مسلمین پیگیری می شود و اطاعت از ولی فقیه زمان واجب است. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی