یزدی‌ها آیین عزاداری امام حسن عسکری( ع) را در فضای مجازی برگزار کردند

تاریخ:1399/8/5

نسخه چاپی

" مراسم شهادت امام حسن عسکری(ع) روزیکشنبه بر خلاف سال‌های گذشته در استان یزد برای نخستین بار برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در فضای مجازی با همکاری رسانه‌ها و شهروندان در منازل برگزار شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، در این مورد برخی تشکل‌های دینی و هیات‌های مذهبی محتواهای فرهنگی شامل حدیث ، زندگی‌نامه و روضه‌خوانی در رثای امام حسن عسکری (ع) را تهیه و در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.
به گزارش خبرگزاری ایرنا، برخی از مردم ولایتمدار شهرها و روستاهای استان در منازل خود با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی نسبت به برپایی مجالس و محافل روضه‌خوانی و عزاداری آن امام همام در فضایی معنوی اقدام کردند.
مجالس یادشده تا پایان وقت امروز با بهره‌گیری از فضای مجازی و رسانه‌های گروهی از سوی هیات‌های فرهنگی و تشکل‌های دینی با همکاری مردم مومن ادامه دارد .  
نهم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسکری و هنگامه غروب یازدهمین خورشید سپهر امامت است که با خاموشی نورش در این آسمان، خورشید ولایت امام عصر(عج) طلوع کرد امامی که بنا به فرموده نبی مکرم اسلام (ص)، وارث علوم، کمالات، مقامات و منزلت های همه انبیا و اوصیا و پدران بزرگوارش است.
امام حسن عسکری تنها ۲۸ سال در این جهان زندگی کردند و بیشتر عمر خود را در زندان های خلیفه عباسی به سر بردند و رنج های بسیار دیدند اما از سلاله پاک ایشان تنها یک فرزند آن هم بقیه الله، امام عصر (عج) و خاتمه جریان امامت باقی ماند که ایشان بیعت حضوری با شیعیان نبستند و از نظرها غایب شدند.
امام حسن عسکری شریفترین و پاک نهادترین انسان ها در روزگار خویش بودند و خداوند ایشان را از مردان خاص خود گردانیده بود؛ ایشان امامی بودند که در تیره‌ ترین روزها و بیشترین مصیبت ها از سوی عباسیان، سکان هدایت جامعه را به دست گرفتند و امت خویش را به سوی مسیر درست رهنمون کردند.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی