توزیع ۳۵ هزار بسته معیشتی توسط هیئات مذهبی خراسان رضوی

تاریخ:1399/8/3

نسخه چاپی

" مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی گفت: هیئت‌های مذهبی استان در محرم و صفر امسال، ۳۵ هزار بسته معیشتی را بین محرومان توزیع کردند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام هادی صاحبقرانی در مراسم شب خاطره جهادی که به مناسبت تقدیر از گروه های جهادی و فعال در خدمات اجتماعی در ماه های محرم و صفر برگزار شد، با بیان اینکه جهاد یکی از درهای بهشت است که مختص اولیا الهی است، گفت: جهاد نباید محدود به یکسری کارهای خاص شود بلکه باید گسترش یابد، باید نسبت به دردهای مردم در جامعه و سایر کمبودها واکنش نشان داد و در شرایط ناگوار همراه مردم بود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه خوشبختانه برخی هیئت ها در حوادثی مانند سیل آق‌قلا، زلزله تبریز و چند مورد دیگر حضور موثر و پررنگی داشتند، افزود: در اوایل شیوع ویروس کرونا در جامعه، برخی هیئت ها خانه‌نشین شده بودند، اما پس از مدتی اقدام به فعالیت کرده و با تغییر نگاه و دیدگاه وارد کارزار شده و حتی بیش از ۳۵ هزار بسته معیشتی را برای مستضعفان در استان تهیه کردند.
وی بیان کرد: زمانی که ویروس کرونا جامعه را تهدید می‌کرد و در برخی از کشورها حتی ماسک کمیاب شده بود، در کشور ما توسط نیروهای جهادی و داوطلب اتفاقات خوبی از جمله تهیه و تولید ماسک انجام شد حتی در مرحله ای از تولید توانستیم ماسک را به دیگر کشورها صادر کنیم.
حجت‌الاسلام صاحبقرانی در ادامه تصریح کرد: یکی دیگر از اتفاقات خوب در زمان شیوع ویروس کرونا، تغسیل اموات کرونایی توسط جهادگران و روحانیون بود، خوشبختانه با همکاری جهادی این اموات با غسل میت دفن شدند.
وی در ادامه اظهار کرد: از کارهای انجام شده در محرم و صفر سال جاری می‌توان به توزیع غذای گرم در حاشیه شهر مشهد، عزاداری و مداحی توسط مداحان در اطراف مشهد و پویش هر خانه شهید یک حسینیه اشاره کرد.
مدیر کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی با اشاره به سخن رهبری مبنی بر اینکه این محرم و صفر ماندگار شد، گفت: علی‌رغم همه سختی‌ها و محدودیت ها استقبال مردم از هیئت های مختلف چند برابر شده بود. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی