مرشدان زورخانه‌ای و نواهای عاشورایی در کرمان به رقابت می‌پردازند

تاریخ:1399/6/25

نسخه چاپی

" رییس انجمن پهلوانی و زورخانه‌ای کارگران استان کرمان گفت: جامعه شریف کار، تولید و خانواده آنان در نخستین دوره مسابقات مرشدی 'آواهای زورخانه‌ای، نواهای عاشورایی'، با یکدیگر رقابت می‌کنند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، هادی طالبی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این دوره از رقابت‌ها به همت هیات ورزش کارگری و انجمن پهلوانی و زورخانه ای کارگران استان کرمان و به مناسبت بزرگداشت چهلمین سالگرد دفاع مقدس و یادبود مرحوم مرشد ابدانی تدارک دیده شده است.
وی اظهار داشت: نخستین دوره مسابقات مرشدی 'آواهای زورخانه‌ای، نواهای عاشورایی' در رده سنی آزاد برگزار می‌شود و تعداد شرکت کنندگان نامحدود است و این رقابت ها به‌علت رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، به صورت انفرادی برگزار می‌شود.
رییس انجمن پهلوانی و زورخانه ای کارگران استان کرمان گفت: زمان ارسال آثار از روز ۲۵ تا ۳۱ شهریورماه امسال اعلام شده و در پایان به نفرات برتر حکم، مدال و جوایز نقدی اهدا می‌شود.
وی با تأکید بر اینکه داشتن دفترچه بیمه تأمین اجتماعی با داشتن سه ماه سابقه بیمه از سوی شرکت کنندگان ضروری است، بیان داشت: کلیپ های ارسالی باید به صورت افقی در حداکثر زمان پنج دقیقه باشد.
طالبی با بیان شرایط فنی این رقابت‌ها و اینکه اشعار استفاده شده باید از مذهبی، به‌ویژه از شهدا و حماسه‌سازان واقعه کربلا باشد افزود: شرکت کنندگان نام، نام خانوادگی، نام شهرستان، متن شعر، نام شعر و دستگاه موسیقی مورد اجرا را به همراه فیلم ارسالی، برای هیات داوران ارسال کنند.
وی عنوان کرد: امتیاز آواز، ادبیات و ضرب با هم محاسبه می شود و استفاده از زنگ زورخانه اختیاری است و اجراها در دستگاه های موسیقی ایرانی، مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
مدیر روابط عمومی اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمان از هیات ورزش کارگری، اداره کل ورزش و جوانان و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به‌علت حمایت از برگزاری این رویداد قدردانی کرد و گفت: علاقه مندان می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال کلیپ های هنرنمایی خود با شماره تلفن همراه ۰۹۳۹۴۶۷۱۸۳۳ تماس حاصل کنند. 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی