یک هیات عزاداری یزد ۲۲ میلیون تومان برای آزادی زندانیان کمک کرد

تاریخ:1399/6/25

نسخه چاپی

" رییس ستاد دیه یزد گفت: هیات عزاداری امام سجاد (ع) مرکز این استان از سوی هیات عاشقان نینوا، ۲۲ میلیون تومان برای آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی به این تشکل اهدا کرد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، اسلام افشون روزدوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مسوولان این هیات امروز همزمان با سالروز شهادت امام زین‌العابدین (ع) چهارمین امام شیعیان با حضور در ستاد دیه در این امر خیر شرکت کردند.
وی ادامه داد: طرح « هر هیات، آزادی یک زندانی» از سوی ستاد دیه استان با هدف آزادی زندانیان جرایم غیرعمدمالی با مشارکت سازمان فرهنگی شهرداری، اداره کل زندان‌ها و خانه صلح و اندیشه یزد پیگیری می‌شود.
از ابتدای ماه محرم سال جاری تاکنون۴۰ مددجوی جرایم غیرعمدمالی با یک میلیارد و ۱۷۰ میلیون تومان کمک هیات‌های مذهبی یزد  از زندان آزاد و به آغوش خانواده‌های خود بازگشته اند.
هم‌اکنون ۲۲۵ زندانی جرایم غیرعمدمالی در زندان های استان بسر می برند که برای آزادی آنها ۵۹ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.
استان یزد چهار ندامتگاه برای نگهداری مددجویان زندانی دارد و حدود چهار هزار نفر دوره محکومت خود را می گذرانند.
در این استان یک هزار و ۵۰۰ هیات مذهبی فعال است که قبل از آغاز عزاداری ماه حرم تاکنون مشخصات هزار هیات در سامانه بیرق سازمان تبلیغات اسلامی کشور ثبت شده است.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی