تشکل‌های دینی خراسان شمالی مبلغ ۸میلیارد ریال بین نیازمندان توزیع کردند

تاریخ:1399/4/7

نسخه چاپی

" حجت‌الاسلام خادمی گفت: باهمکاری بنیادعلوی و در قالب رزمایش مواسات، مبلغ ۸میلیارد و ۲۵۴ میلیون ریال به صورت کارت هدیه به تشکلهای دینی برای توزیع بین نیازمندان خراسان شمالی تحویل شد. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علی خادمی، مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی در گفتگو با روابط عمومی این اداره کل اظهار داشت: یکی از کارهای بسیار مهم زندگی مؤمن که مورد تأکید دین مبین اسلام است، مسئله‌ی برآوردن حاجات مؤمنین و گره‌گشایی از زندگی آن‌هاست و اهمیت این موضوع در حدّی است که نبی مکرم اسلام (ص) می‌فرمایند: «هر کس دل مؤمنی را شاد کند، مرا شاد نموده و هر که مرا شاد نماید خدا را شاد نموده است.»
وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی چند ماه اخیر و به‌واسطه شیوع بیماری کرونا، مردم جامعه به‌ویژه نیازمندان با مشکلات اقتصادی بسیاری مواجه شده‌اند و اگر از آن‌ها دستگیری نشود آثار و تبعات بسیاری به دنبال خواهد داشت.
مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان شمالی تصریح کرد: مبلغان دینی و فعالان مذهبی در اقصی نقاط کشور از ابتدای شیوع بیماری منحوس کرونا با عزمی جزم برای پیشگیری از این ویروس وارد میدان شدند و در این بازه زمانی چند ماه اقدامات بسیار خوبی درزمینه جمع‌آوری کمک‌های خیرین انجام دادند.
وی افزود: پویش «به توان ما» یکی از اقدامات شایسته‌ای بود که از سوی سازمان تبلیغات اسلامی راه‌اندازی شد تا مردم و هیئات مذهبی بتوانند کمک‌های خود را به دست نیازمندان آبرومند برسانند.
حجت‌الاسلام خادمی اظهار کرد: اخیراً سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری بنیاد علوی برای کمک به نیازمندان واقعی دوباره وارد میدان شده است و در این زمینه کارت‌های هدیه ۲ میلیون ریالی و ۵ میلیون ریالی به تشکل‌های مذهبی و قرآنی تحویل‌شده است تا به دست نیازمندان شناسایی‌شده در محلات رسانده شود.
وی عنوان کرد: در استان خراسان شمالی تعداد ۲۷۳۷ کارت هدیه ۲ میلیون ریالی و تعداد ۵۵۶ کارت هدیه ۵ میلیون ریالی بین مساجد، هیئات مذهبی و تشکل‌های قرآنی توزیع‌شده است که مجموع مبلغ این کمک‌ها بالغ‌بر ۸ میلیارد و ۲۵۴ میلیون ریال است.
وی در پایان با اشاره به یکم تیرماه سالروز تأسیس سازمان تبلیغات اسلامی به‌فرمان امام خمینی (ره) گفت: سازمان تبلیغات اسلامی با همراهی مبلغان و تشکل‌های دینی از ابتدای انقلاب تاکنون در مسیر خدمت به جامعه همواره پابه‌رکاب بوده و هست و در این مسیر از تمام توان خود مایه گذاشته است، امام لازم است خدمات فرهنگی، اجتماعی و دیگر خدماتی که این قشر برای تعالی جامعه اسلامی انجام می‌دهند، بیشتر موردنظر مسئولان و مردم قرار گیرد.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی