در راستای مقابله با ویروس کرونا ۱۹۶۲ تشکل مذهبی کشور در پویش «به توان ما» سهیم شدند

تاریخ:1399/3/2

نسخه چاپی

" مدیرکل تشکل‌های دینی ومراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی گفت: هزار و ۹۶۲ تشکل مذهبی کشور در تحقق پویش ملی «به توان ما» برای اقدام‌های بهداشتی وپیشگیری از ویروس کرونا سهیم شدند. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام مجید باباخانی چهارشنبه شب در دیدار با امام جمعه بندرعباس درتشریح فعالیت‌های سازمان تبلیغات اسلامی برای مقابله با ویروس کرونا افزود: پویش ‌«به توان ما» از همان روزهای نخست اسفند سال گذشته با هدف جمع‌آوری کمک‌های مردمی از طریق هیات‌های مذهبی، مراکز و موسسه‌های قرآنی و سایر تشکل‌های وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی برای خرید بسته‌های سلامت و ارسال به مناطق محروم راه اندازی شد.
وی بیان داشت: در قالب این پویش ملی ۶۳۵ موکب سلامت درسطح کشور راه اندازی شد و حدود ۱۷۱میلیارد و ۶۵۰ میلیون ریال امکانات بهداشتی جمع آوری و در اختیار خانواده های محروم قرارگرفت.
این مسوول فرهنگی یادآورشد: بنابر آمارها حدود ۱۶۰ هزار و ۴۹۷ نفر تاکنون در اجرای این پویش ملی با سازمان تبلیغات اسلامی همکاری داشته اند.
حجت الاسلام باباخانی یادآورشد: برگزاری برنامه‌های ویژه دهه مهدویت در آستان قدس رضوی، جمکران و حرم حضرت معصومه(س)، راه‌اندازی پویش‌های اوقات فراغت ویژه نوجوانان در سراسر کشور و اجرای طرح مواسات وهمدلی از دیگر برنامه‌های انجام شده توسط سازمان تبلیغات اسلامی بوده است.
وی با اشاره به اینکه همه اقشار مختلف مردم و نهادهای انقلابی در رزمایش همدلی و مواسات، تلاش کردند، گفت:   این برنامه نیازمند یک مدیریت متمرکز و توزیع مناسب بود که این اتفاق بزرگ حول محور پایگاه توحید در مساجد و با محوریت امام مساجد و معتمدان در محلات رقم خورد.


 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی