رویکرد آستان قدس رضوی، تقویت تشکل‌های مردمی است

تاریخ:1399/2/30

نسخه چاپی

" تولیت آستان قدس رضوی گفت: رویکرد آستان قدس، تقویت تشکل‌های مردمی است؛ ما به دنبال تصدی‌گری نیستیم، بلکه تقویت و حمایت از تشکل‌های مردم‌نهاد برنامه ماست. د. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی در دیدار با مسوولان تشکل‌های مردمی فعال در رزمایش مواسات، دستگیری از مستمندان و نیازمندان را از زیباترین خصلت‌های مؤمنان معرفی و با بیان اینکه محبت نسبت به خداوند، تکویناً خیررسانی به بندگان خداوند را نیز به دنبال خواهد داشت، اظهار کرد: نخستین و مهم‌ترین علامت محبت انسان به پروردگار، ندیدن خود و حرکت در مسیر رضای الهی است، چنین انسانی در راستای محبت خداوند از نیازمندان دستگیری می‌کند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی همچنین نسبت به اهمیت هم‌افزایی و تمرکز در امداد رسانی‌ها متذکر شد و با اشاره به ضرب المثل «یک ده آباد به از صد شهر خراب»، گفت: صرف نظر از کمک‌های ضروری مقطعی که باید انجام شود، خوب است منطقه‌ای انتخاب و با تمرکز در رفع نیازهای مختلف آنان، الگویی از امدادرسانی را در آنجا ایجاد و تمام مشکلات محرومانشان را حل کرد.
حجت‌‌الاسلام والمسلمین مروی هم‌افزایی، همکاری و استفاده از تجربیات یکدیگر را از دیگر موضوعات حائز اهمیت در خصوص تشکل‌های مردمی برشمرد و ابراز کرد: رویکرد آستان قدس تقویت تشکل‌های مردمی است، ما به دنبال تصدی‌گری نیستیم بلکه تقویت و حمایت از تشکل‌های مردم نهاد برنامه ماست.
تولیت آستان قدس رضوی همچنین مسوولان تشکل‌های فعال در رزمایش مواسات را به برنامه‌ریزی برای توانمندسازی و ایجاد درآمد پایدار برای محرومان توجه داد.

 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی