برنامه‌های روز قدس اصفهان در قالب ۱۰ پویش‌ مجازی اجرا می‌شود

تاریخ:1399/2/29

نسخه چاپی

" دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر استان اصفهان گفت: برنامه‌های روز جهانی قدس در این استان به دلیل محدودیت‌های موضوع بیماری کرونا در قالب ۱۰ پویش در فضای مجازی اجرا می‌شود. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام حسن بابایی مسئول تشکل های دینی اداره کل تبلیغات اسلامی اصفهان روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با توجه به ضرورت گرامیداشت روز جهانی قدس و محو اسراییل و صهیونیست‌ها به عنوان فلسفه اصلی انقلاب اسلامی، این موضوع در فضای مجازی استان دنبال می‌شود.  
وی اضافه کرد: بر این اساس پویش‌هایی با عنوان "من یک فلسطینی‌ام" به شکل ارسال تصاویر با چفیه و پرچم فلسطین، "سلام بر قدس" تصویری بصورت نقاشی و برای رنگ‌آمیزی، "نامه به یک کودک فلسطینی"، "ساخت ماکت بیت‌المقدس" و "شعر مقاومت" به صورت ارسال متن و ماکت و شعر اجرا می‌شود.
مسوول هیات‌های مذهبی و تشکل‌های دینی اداره‌کل تبلیغات اسلامی اصفهان افزود: همچنین پویش‌هایی با عنوان "فریاد مرگ بر اسراییل" با ارسال فیلم سردادن این شعار توسط افراد، "منبر آسمانی" ارسال منبرهای سه دقیقه‌ای توسط مبلغان با موضوع فلسطین، "مسیر اصفهان تا فلسطین" ارسال تصاویر پشت نویسی و یا نصب عکس بر شیشه خودروها با موضوع فلسطین، "صدور بیانیه روز قدس" ارسال بهترین بیانیه و "عکس ماندگار" ارسال عکس سال‌های گذشته از شرکت در راهپیمایی روز قدس راه‌اندازی می‌شود.
دبیر قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر استان اصفهان گفت: همچنین پویش ملی در فضای مجازی با هشتک "از کرونای ۹۹ نمی‌ترسیم، ترسناکترین کرونا ۱۹۴۸ است که اسراییلی‌ها به فلسطین آمدند" راه‌اندازی شده است.
حجت‌الاسلام بابایی، امضای طومار الکترونیکی برای آزادسازی بیت‌المقدس را از دیگر برنامه‌های استان در فضای مجازی برشمرد.
وی با اشاره به سخنرانی رهبر معظم انقلاب در روز جمعه به مناسبت روز قدس گفت: مسابقه‌ای در فضای مجازی در عید فطر از متن سخنرانی ایشان طراحی می‌شود.
قرارگاه فرهنگی جهاد کبیر استان اصفهان نزدیک به پنج سال است که با هدف روشنگری و بصیرت‌افزایی بین طلاب و روحانیان حوزه‌های علمیه استان تشکیل شده است.
روز قدس یکی از مناسبت‌های استراتژیک و راهبردی مسلمانان در جهان اسلام به شمار می‌آید که با هدف حمایت از مردم مظلوم فلسطین و به وسیله امام خمینی(ره) و یکسال پس از پیروزی انقلاب اسلامی نامگذاری شد. جمعه آخر ماه مبارک رمضان، زمان برگزاری روز قدس در ایران و سراسر جهان اسلام است.
امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت های ناشی از این بیماری امکان برگزاری مراسم گسترده روز جهانی قدس در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به صورت راهپیمایی سراسری در کشور مقدور نیست.

 

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی