فعالان فرهنگی باید مساجد را محور اصلی فعالیت‌های خود قرار دهند

تاریخ:1398/11/23

نسخه چاپی

" مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد بر لزوم احیاء جایگاه مساجد تأکید کرد و گفت: فعالان فرهنگی باید مسجد را به‌عنوان اصلی ترین پایگاه فعالیت خود در مساجد قرار دهند. "

 9:38:54 AM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی در آئین تودیع و معارفه سرپرست جدید اداره تبلیغات اسلامی بهاباد که در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد با اشاره به ویژگی‌های برجسته شهرستان بهاباد گفت: تدین مردم شهرستان بهاباد زباند عام و خاص است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، وی با تقدیر از زحمات چندین ساله حجت السلام نیکخو در سمت مدیریت اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهاباد افزود: قطعاً زحمات مدیرانی که خارج از وطن خود و همچنین همسران آن‌ها قابل ستایش و تقدیر است.
نجیمی تصریح کرد: در شروع دهه پنجم انقلاب اسلامی و با توجه به توصیه‌های رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی تحول در ساختار و برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی امری ضروری بود.
وی اضافه کرد: به طبع جریان ایجاد شده در سازمان مرکز در خصوص تحقق تاکیدات رهبری در خصوص جوان گرایی نیاز است این حرکت دراستان و به دنبال آن در شهرستان‌ها نیز پیگیری شود.
مدیر کل تبلیغات اسلامی استان یزد افزود: البته در کنار این جوانگرایی استفاده از تجربیات پیشکسوتان در سرلوحه فعالیت‌های این سازمان قرار دارد.
وی با بیان اینکه مساجد، هیئات و بزرگداشت مناسبت‌های ملی و مذهبی از شعائر دینی و اسلامی هستند گفت: ساماندهی مناسبت‌ها و شعائر مذهبی، رسالت مهم اداره‌های تبلیغات اسلامی است.
نجیمی طرح امام محله را از جمله برنامه‌های این سازمان برای کاربردی کردن مساجد دانست و اظهار داشت: در این طرح‌ها مطالعات بوم‌شناسی مناطق انجام می‌شود و امام جماعت با توانمندسازی امور محله را برعهده می‌گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان یزد با اشاره به اجرای طرح امام محله در سطح مساجد منتخب استان عنوان کرد: این طرح در راستای تقویت جایگاه ائمه جماعات و مساجد در سطح محلات اجرا می‌شود.
نجیمی بر لزوم حفظ ذی‌طلبگی توسط روحانیون تاکید کرد و افزود: خانواده طلاب نیز باید وارد میدان شده و در کنار همسران خود در عرصه‌های فرهنگی و تبلیغی الگو و پیشتاز جامعه باشند.
وی از اعتبار روحانیون در بین مردم به‌عنوان یک سرمایه عظیم اجتماعی یاد و اظهار کرد: روحانیون جوان باید قدر این میراث به جای مانده از گذشتگان را بدانند و آن را قوی‌تر به دست نسل آینده بسپارند.
حجت‌الاسلام علی اکبر ابراهیمی بشکانی امام جمعه بهاباد نیز در این مراسم افزود: نهادهای دینی و علمای برای ساماندهی بیشتر و بهتر تبلیغات اسلامی در این شهرستان تلاش می‌کنند و تشکل‌های دینی و هیئت‌های مذهبی همکاری خود را افزایش دهند.
وی با اشاره به اینکه رسالت این نهاد، رساندن حقایق اسلام به گوش جهانیان و شناساندن آن به مردم است افزود: این نهاد برای تبلیغات دینیی، سازمان‌دهی و هدایت نیروهای مؤمن و تشکل‌های مردمی، احیا و اشاعه معارف و فرهنگ تاریخ اسلام، مقابله با تبلیغات سوء و تهاجم فرهنگی دشمنان و رفع نیازهای فرهنگی طبقات جامعه به‌ویژه جوانان، از متن انقلاب متولد شد و در گذرگاه‌های حساس و خطیر که دشمنان اسلام در حذف انقلاب و فرهنگ اسلامی بودند، وارد میدان شد و رشد کرد.
فرماندار بهاباد هم در این نشست با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی امروز بیشترین ضربه را از طریق اختلاف‌افکنی در میان نیروها و مسئولان به انقلاب می‌زنند خاطرنشان کرد: آفتی که امروز در داخل کشور در حال گسترش است دامن زدن به موضوعات اختلاف افکن در میان نیروهای انقلاب است که این امر هیچ سودی جز به هدر دادن سرمایه‌های انسانی برای نظام ندارد.
محمدمهدی خانی‌زاده بهابادی ادامه داد: سازمان تبلیغات اسلامی با استفاده از ظرفیت عظیم هیات مذهبی، مساجد و نخبگان می‌تواند در جهت بصیرت‌افزایی و ایجاد همدلی و همزبانی بیشتر میان مردم و مسئولان در جهت با مقابله با انواع تهدیدهای دشمنان گام مؤثر بردارد.
فرماندار بهاباد با توجه به برگزاری یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی یاد آورشد: بر طلاب و فضلای حوزه‌های علمیه لازم است تا ضمن بصیرت افزایی در خود و انتقال آن به جامعه، همواره بر حضور پرشور در انتخابات تاکید نمایند.
وی خاطرنشان کرد: همه باید برای مشارکت و حضور حداکثری مردم در انتخابات تلاش کنیم و طلاب در این زمینه نقش مهمی برای تشویق مردم نسبت به حضور و مشارکت در انتخابات دارند.
وی تصریح کرد: با وجود هجمه‌های فرهنگی و رسانه‌ای کشورهای همسایه، این شهرستان وجهه‌ای ولایت‌مدار دارد و تجمع باشکوه حسینی در ماه محرم امسال، گواه این ادعاست.
در پایان این مراسم از زحمات حجت‌الاسلام مجید نیکخو رئیس سابق اداره تبلیغات اسلامی شهرستان بهاباد قدردانی و حجت‌الاسلام شیخ حسین حاتمی بهابادی به‌عنوان سرپرست جدید اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان معرفی شد.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی