اجتماع عظیم هیئات مذهبی در شهرری

تاریخ:1398/11/14

نسخه چاپی

" اجتماع عظیم هیئات مذهبی شهرستان ری با عنوان «سوگواره یاس نبوی» در آستان مقدس شیخ صدوق(ره) برگزار شد. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) ،اجتماع عظیم هیئات مذهبی شهرستان ری با عنوان «سوگواره یاس نبوی» در آستان مقدس شیخ صدوق(ره)، با حضور حجت‌الاسلام کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری هیئات مذهبی و مردم مومن و ولایی شهرری همراه با اقامه نماز ظهر و عصر به امامت حجت‌الاسلام و المسلمین شاهچراغی امام جمعه شهرری، طی ۹بهمن ماه جاری در آستان مقدس شیخ صدوق(ره) برگزار شد.

حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان سخنران این مراسم با اشاره به شخصیت والای دختر نبی مکرم اسلام(ص) بیان کرد: حضرت فاطمه(سلام الله علیها) برترین بانوی جهان و سرور عالمیان است.

وی با بیان اینکه بهشت به دنبال چهار بانوی پرهیزگار است، گفت: آسیه، مریم، خدیجه و فاطمه(سلام الله علیها) بهترین بانوان عالم هستند و طبق آیات و روایات حضرت فاطمه زهرا(س) مقدم بر همه است.

این خطیب مشهور تصریح کرد: بانوان با، عفاف و حجاب فاطمی و الگوبرداری از زندگی حضرت صدیقه کبری(سلام الله علیها) سبک زندگی اسلامی را رواج دهند.

انصاریان، باتوجه به جایگاه و مقام و منزلت امامزادگان به سیل بسیار بزرگی که حدود ۲۰۰ سال پیش در شهرری خرابی های زیادی داشت، اشاره کرد و گفت: این سیل با قدرت وارد آرامگاه ابن بابویه شد و قبر شیخ صدوق(ره) که اکنون در جوار مرقدش هستیم صدمه خورد که برای تعمیر قبر مجبور شدند لحد را بردارند و مشاهده کردند که بدن این عالم و محدث بزرگ که تاکنون بیش از ۵۰۰ جلد کتاب نوشته کاملا سالم است.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی