بستری شدن "موسوی قهار" مداح و مناجات خوان معروف در بیمارستان

تاریخ:1398/9/10

نسخه چاپی

" استاد سیدقاسم موسوی قهار که نوای بی‌نظیر و سِحرانگیز او در دعا و مناجات‌خوانی در ذهن تمام ایرانیان است، این روزها در بیمارستان بستری است. "

 8:52:40 AM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، استاد سیدقاسم موسوی قهار که نوای بی‌نظیر و سِحرانگیز او در دعا و مناجات‌خوانی در ذهن تمام ایرانیان و حتی مسلمانان ماندگار است، این روزها در بیمارستان بستری است. او که روزگاری صاحب حنجره طلایی بود، به علت عفونت شدید در حنجره، متأسفانه به سختی سخن می‌گوید.
به گزارش خبرگزاری فارس، رهبری مقدم همسر موسوی قهار در گفتگو با خبرگزاری فارس با اشاره به آخرین وضعیت وی اظهارداشت: روز ششم آذرماه به دلیل عفونت شدید حنجره همسرم، به پزشک مراجعه کردیم که با بررسی‌های صورت گرفته اعلام شد، نیاز است تا یک متخصص گوش، حلق و بینی او را معاینه کند، به همین دلیل به بیمارستان امیراعلم تهران مراجعه کردیم و پس از بررسی‌های اولیه، او را بستری کردند.

وی افزود: بعد از گذشت ۴ روز، هنوز پزشکان نتیجه قطعی از معاینات خود اعلام نکرده‌اند و منتظر پاسخ آنان هستیم تا مشخص شود، آیا نیازمند عمل مجدد است یا خیر؟
رهبری مقدم گفت: همسرم به دلیل مشکلات ایجاد شده، هم‌اکنون هیچ ماده غذایی حتی آب نمی‌تواند بخورد و بسیار هم ضعیف شده است. امیدوارم به زودی جواب نهایی از سوی پزشکان اعلام شود و برای روند درمان وی تصمیم‌گیری شود.
همسر موسوی قهار با اشاره به حضور جمعی از قاریان، مداحان اهل‌بیت (ع) و مسئولان رسانه‌ملی برای عیادت گفت: افرادی از شورای عالی قرآن برای عیادت حضور پیدا کردند که به آنان اعلام کردم، بنا بود براساس وعده داده شده، استاد از ماه رمضان تحت پوشش بیمه قرار گیرد تا بخشی از هزینه‌های درمانی پرداخت شود اما هنوز این مهم انجام نشده است.
وی ادامه داد: استاد موسوی قهار هم‌اکنون آرتروز شدید گردن نیز دارند و تحت فیزیوتراپی است، همچنین هزینه‌های درمان حنجره نیز بسیار بالاست که نیاز است، از سوی مسئولان مورد توجه قرار گیرد.

اقدامات موسسه  دعبل خزاعی
امیر مقدسیان، مدیر اداری مالی بنیاد دعبل خزاعی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس اظهار داشت: این بنیاد براساس فرموده مقام معظم رهبری، مسئولیت زیر پوشش بیمه قرار دادن مداحان پیشکسوت و ازکار افتاده را برعهده دارد که باتوجه به مشکل رخ داده برای سید قاسم موسوی قهار مناجات‌خوان و مداح اهل بیت (ع) و این نکته که این مداح، زیر پوشش بیمه برای دریافت خدمات درمانی نبود، بررسی لازم از لحاظ قانونی صورت گرفت.

وی افزود: براساس قانون بیمه تأمین اجتماعی و با توجه به سن استاد موسوی قهار، امکان زیر پوشش بیمه قرار گرفتن این استاد بزرگ مناجات‌خوانی وجود ندارد، اما این سازمان می‌تواند با استثنا قرار دادن وی، این امکان را فراهم کند.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی