بهره گیری از تشکل های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه های دینی

تاریخ:1398/9/6

نسخه چاپی

" مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: بهره گیری از توان تشکل های مذهبی برای ارتقای محتوای برنامه های دینی و مناسبتی سازمان تبلیغات اسلامی در دستورکار است. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام مجید باباخانی در گفت و گو با خبرگزاری مهر در اراک، پیرامون برنامه های سازمان تبلیغات اسلامی در سال جاری اظهار داشت: در حال حاضر اساسنامه جدید کانون مداحان با همکاری مداحان پیشکسوت و مسئولین کانون مداحان کشور در حال آماده سازی است تا برگزاری انتخابات و فضایی جدید را در آن شاهد باشیم، چرا که بیش از ۱۰ سال از فعالیت کانون مداحان می گذرد و با فراز و نشیب هایی همراه بوده است که باید بتوان موفقیت های آن را حفظ کرده و ارتقا دهیم.
مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: در همین راستا نظر داریم با توجه به مناسبت های مختلف در طول سال، برنامه های مطلوب تری برای برگزاری توسط مجموعه تشکل های مذهبی طرح ریزی و در نظر گرفته شود.
باباخانی افزود: در ارتباط با آئین اعتکاف، از هم اکنون برنامه ریزی های لازم در حال انجام است و پیش بینی می شود در اعتکاف پیش رو، تعداد شرکت کنندگان به عدد یک میلیون نفر نزدیک شود.
مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور گفت: همچنین استفاده از توان تشکل های مذهبی شاخص برای برگزاری برنامه های محتوایی و مناسبتی سازمان تبلیغات اسلامی از قبیل برنامه های ایام فاطمیه، دهه فجر، اربعین و محرم از دیگر برنامه های سازمان تبلیغات است.
وی بیان کرد: در حال برنامه ریزی پیگیر برگزاری دیدار مداحان با رهبر معظم انقلاب هستیم تا این امکان برای تمامی مداحان کشور فراهم شود.
مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار کرد: اقدامات مربوط به هیات های اندیشه ورز در حوزه های شعر آیینی، نوحه، هیئات، سیره پژوهی، رسانه های مجموعه های فرهنگی و... آغاز شده است و سازمان تبلیغات اسلامی با بهره مندی از نخبگان این عرصه و توان و اندیشه آن ها، این مسیر را دنبال می کند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی