سومین دوره کوثرانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل برگزار می‌شود

تاریخ:1398/9/6

نسخه چاپی

" مسئول واحد خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: سومین دوره کوثرانه این اتحادیه ( ویژه دختران) با نگاه و قالبی متفاوت در دانشگاه شاهد برگزار می شود. "

 2:40:30 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، الناز گازرانی مسئول واحد خواهران اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس، گفت: سومین دوره کوثرانه این اتحادیه با نگاه و قالبی متفاوت در دانشگاه شاهد برگزار می شود.
وی ادامه داد: اولین دوره تخصصی مسائل حوزه زنان نیز با هدف تبیین نظام مسائل حوزه زنان و تربیت نیرو و کادر سازی مناسب در این حیطه در تاریخ ۶ آذر لغایت ۸ آذر در دانشگاه شاهد برگزار خواهد شد. دوره ای که در سه گام مسئله شناسی، پاسخ غیر بومی به مسائل دختران و پاسخ حقیقی گفتمان ما و انقلاب به این مسائل برنامه ریزی شده است.
گازرانی تصریح کرد: ما معتقدیم امام و انقلاب برای این نسل حرف دارند اما متاسفانه یا پاسخ نداده ایم یا با زبان و ادبیات خودشان پاسخ نداده ایم، پاسخی که مطمئنیم فضای جدیدی را باز و دختران را به مسائل واقعیشان متوجه خواهد کرد
در کوثرانه ما از دختران می‌خواهیم که با نگاه انتقادی به مسائل نگاه کنند.
وی تاکید کرد: این دوره تخصصی فقط یک دوره آموزشی نیست، دورهمی صمیمانه دخترانه ای است که باعث شکل گرفتن پیوندهای روحی و عاطفی در بین دختران می شود که جای خالی این دور همی ها کاملا ملموس است.
این فعال دانشجویی تاکید کرد: در تلاشیم سد انگاره‌ها و خود انگاره‌های دختران را بشکنیم تا خود واقعی و نیازهای واقعیشان را ببینند یعنی همان تصاویری که از یک دختر و نیازهایش توسط اطرافیان و خودش ساخته شده است و باعث از دست رفتن وقت، انرژی، خودباوری و استعدادهایی است که ارزشمند هستند، مثال کوچک این مسئله درگیری اکثریت دخترانی با ویژگی ها، استعدادها، علایق و سلایق متفاوت با مسئله کنکور و ورود به دانشگاه است. تفاوت هایی که در مسائل زنان و دختران وجود دارد تا حد زیادی نادیده گرفته شده است.
وی ادامه داد: نیازها و مسائل دختران به اشتباه تفسیر شده و پاسخ نگرفته است و این یعنی دختران درگیر مسائلی شده اند که نه تنها حقیقی نیستند بلکه هنوز پاسخی ندارند.
گازرانی گفت: این دوره شامل عناوینی از جمله بازخوانی کلیشه ها، نظام مسائل دختران با یک نگرش سیستمی و کل نگر و نارسایی ها در مطالعات حوزه دختران و همچنین مسائل حوزه ازدواج با تاکید بر انگاره ها و خود انگاره ها، نظامات اجتماعی، انگاری سازی دختر و تبیین تضادها میان تعاریف و نقش ها با حضور اساتید برجسته حوزه زنان.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی