شاعر انقلابی جامعه را از مسیر سخت عبور می‌دهد/شعرا فرماندهان و افسران جنگ نرم

تاریخ:1398/9/6

نسخه چاپی

" معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح :وقتی سایه شعرای انقلابی در جامعه کمرنگ می‌شود، حتی مداحان خوب هم از مدل ترانه‌های طاغوتی استفاده و سبب به بیراهه کشیدن جوانان می‌شوند. "

 1:50:03 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، سردار ابوالفضل شکارچی در اختتامیه جشنواره ملی شعر"در امتداد فجر" که در سالن شهید عباسپور برق منطقه‌ای یزد برگزار شد با اشاره به اینکه امروز پس از چهل سال مقاومت خود را برای هجوم همه‌جانبه به سمت نظام سلطه در عرصه‌های مختلف سیاسی ، فرهنگی و جهاد گوناگون آماده می‌کنیم گفت: امروز شعرا به‌عنوان فرماندهان  و افسران جنگ نرم پس از دوره جنگ سخت، دوره جدید را در کشور، در منطقه و جهان بسترسازی می‌کنند و رقم می‌زنند.
به گزارش خبرگزاری فارس، وی با تأکید بر اینکه شعرای انقلابی و ولایت مدار بر دو سکوی ایمان و بصیرت استوار هستند، تصریح کرد: هر شاعر و انسان انقلابی که بخواهد فرهنگ عاشورا و مهدویت را ترویج کند، باید از دو بال ایمان و بصیرت توأمان استفاده کند. ایمان بدون بصیرت نمی‌توان سنگرهای دشمن را فتح و جبهه اسلام را به‌پیش ببرد و همچنین بصیرت بدون ایمان هم کارایی خاصی ندارد.
وی ادامه داد: بصیرت  سه کلیدواژه مهم را در شاعر انقلابی احیا می‌کند؛ اینکه چگونه حرکت کند، معیارها را چگونه تشخیص دهد و مسیر را به سمت هدف تعیین‌شده چگونه طی کند.
شکارچی اضافه کرد: در طول چهار دهه انقلاب اسلامی، افرادی با بصیرت بودند که معیارها را تشخیص می‌دادند و راه را خیلی دقیق می‌شناختند و ایمان در دل آن‌ها می‌جوشید.
معاون فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح به اثرگذاری و نقش شعر در هدایت و آینده‌نگری جامعه اشاره و تصریح کرد: شاعر انقلابی چون نقش هدایت‌گری و آینده‌نگری دارد و حتی اگر خودش هم نباشد، هزاران سال بعد مردم را هدایت می‌کند و این مسئولیت بسیار مهم است.
وی با اشاره به اینکه شاعر انقلابی جامعه را از مسیر سخت عبور می‌دهد افزود: وقتی سایه شعرای انقلابی در جامعه کمرنگ  می‌شود، حتی مداحان خوب هم از مدل ترانه‌های طاغوتی استفاده و سبب به بیراهه کشیدن جوانان می‌شوند که مشخص می‌شود میدان‌داری شعرای انقلابی جهت دهنده است.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی