آثار باستانی و تمدن اسلامی ری به زوار اربعین حسینی معرفی می شود

تاریخ:1398/7/24

نسخه چاپی

" رییس اداره تبلیغات اسلامی ری با اشاره به برپایی غرفه های فرهنگی و اسلامی در مسیر راهپیمایی جاماندگان اربعین در ری گفت: آثار باستانی و تمدن اسلامی ری به زوار اربعین معرفی می شود. "

 10:36:57 AM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام علی کنگرلو پیش از ظهر سه شنبه در نشست خبری ستاد اربعین حسینی شهرستان ری که با حضور احمد اسماعیلی راد، فرماندار و فرهاد افشار، شهردار ری برگزار شد طی سخنانی اظهار داشت: اداره تبلیغات ری در مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی در ری غرفه هایی را برپا خواهد کرد که در این غرفه ها با حضور روحانیون به سوالات و مسائل زائران پاسخ داده خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وی با بیان اینکه رویکرد برگزاری این مراسم با سال های قبل کمی متفاوت تر است گفت: قرار است که معرفی شخصیت های مدفون در ری در این مراسم صورت بگیرد به این صورت که در غرفه ای که توسط اداره اوقاف و روبروی درب بی بی زبیده برپا شده است این شخصیت ها معرفی شوند.
کنگرلو از برپایی غرفه ای مختص میراث فرهنگی نیز خبر داد و بیان داشت: این غرفه برای معرفی هم برای مراکزسیاحتی هم زیارتی اقدام می کنند و این مراکز را معرفی می نمایند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی ری همچنین از برپایی ۳ نمایشگاه کتاب در مسیر راهپیمایی جاماندگان خبر داد و عنوان داشت: غرفه هایی نیز هستند که کارهای فرهنگی انجام می دهند و با ارائه بروشورهایی با مضامین سبک زندگی و زیارت اربعین و تذکراتی که لازم بوده در این غرفه فعالیت می کنند.
وی بیان داشت: ۲۰ مسجد در مسیر راهپیمایی نیز وجود دارد با امور مساجد هماهنگی شده برای برپایی نماز که زائرین و راهپیمایان می توانند از آن بهره مند شوند.
کنگرلو گفت: شناسایی ری و اثار باستانی و تاریخ تمدن ری و چاپ بروشوری هم تهیه و چاپ بروشور در تیراژ بالا صورت خواهد گرفت چرا که کار تبلیغات و اطلاع رسانی در شناسایی ری کار ارزشمندی خواهد بود.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی