معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی: جریانات فکری فعال در عراق همزمان با اربعین حسینی بررسی شد

تاریخ:1398/7/23

نسخه چاپی

" معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی با اشاره به برخی جریانات اخیر در عراق گفت:به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان جریانات فکری فعال در عراق همزمان با اربعین بررسی شد. "

 2:45:11 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، رامین خورنژاد حسینی عصر امروز دوشنبه با اشاره به برگزاری جلسات و نشست های علمی ویژه اربعین با موضوع بررسی برخی جریانات فکری فعال عراق گفت: اداره کل تبلیغات اسلامی استان با هدف برنامه ریزی هرچه مطلوبتر برای اربعین حسینی برنامه هایی را برگزار کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، وی افزود: نشست با مسئولین موکب های استان که در مسیر زوار اربعین در ایران و عراق فعال هستند از جمله این برنامه ها بود.
خورنژاد حسینی ابراز داشت: در این جلسه ۳ جریان فعال و انحرافی مهم که تلاش دارند با اغراض خود در راهپیمایی تاثیرگذارند بررسی شد. جریان تکفیر و فعالیتهای رسانه های آن و نیز جریان تشیع لندنی و همچنین جریان انحرافی یمانی از جمله موضوعات مطروحه بود که از سوی حجت الاسلام والمسلمین نظری و دیگر کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.
معاون تبلیغات اسلامی آذربایجان شرقی گفت: این نشست ها از سوی واحد فرق و ادیان اداره کل تبلیغات اسلامی استان برنامه ریزی شده بود.
وی گفت: حضور اهل سنت در اربعین و تابعین ادیان مختلف فرصت بزرگ گفتمان ادیان و محورهای اشتراک ادیان با حب امام حسین (ع) ایجاد و نیز این راه پیمایی فرصتی برای اتحاد شیعه و سنی است که وهابیت از این ماجرا به شدت خشمگین است.
وی ادامه داد: در قسمت دیگر این برنامه فعالیت جریانی موسوم به تشیع لندنی نیز بررسی شد که با توهین به مقدسات اهل سنت در صدد ایجاد شکاف بین شیعه و سنی و کمک به گفتمان وهابیت را فراهم می آورند. در این نشستها از جریاناتی که مهدویت را نشانه گرفتند نیز بحث شد و از جریان یمانی به عنوان جریانی فعال در راه پیمایی اربعین سخن گفته شد.
خورنژاد حسینی افزود: این سلسله نشست ها در حوزه های علمیه سفیران هدایت، سالار شهیدان، طالبیه، امیرالمومنین(ع)، حوزه الزهرا و معصومیه خواهران با حضور طلاب برگزار شد.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی