انتقاد صریح رییس سازمان تبلیغات اسلامی از برخی موکب‌های دولتی در مرز

تاریخ:1398/7/23

نسخه چاپی

" رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: برخی از دستگاه های دولتی با برپایی موکب در مرزها، خدمات خوبی ارائه نمی‌کنند. "

2:30:40 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام  محمد قمی دوشنبه شب با حضور در مرز چذابه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خدا را شکر در این چند روزی که در مرزهای شلمچه و چذابه بودیم، وضعیت تلخی  را شاهد نبوده‌ایم.
به گزارش خبرگزاری مهر، وی افزود: اما ظاهرا در چند مقطع زمانی کوتاه که اوج ورود زائرین به منطقه مرزی بوده، اتفاقات تلخی رخ داده که من به عنوان یکی از مسئولان جمهوری اسلامی برای هرکدام از این اتفاقات شرمنده هستم.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی کشور بیان کرد: می‌شد با تدبیر و برنامه‌ریزی بهتر بسیاری از این اتفاقات را شاهد نباشیم.
حجت‌الاسلام قمی با اشاره به مشکل موکب داران خصوصا در مرز شلمچه، تصریح کرد:  اصرار منطقه آزاد به جابه جایی موکب‌هایی که با نذورات مردم ساخته شده است، موکب‌داران را شاکی کرده است.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بیان داشت: برخی از دستگاه‌های دولتی و حاکمیتی با برپایی موکب در مرزها، خدمات خوبی ارائه نمی‌کنند و اینگونه به نظر برخی از مردم و موکب‌داران مردمی می‌رسد که این نهادها صرفا برای کاسب‌کاری و دیده شدن و کسب اعتبار اجتماعی حاضر شده‌اند.
حجت‌الاسلام  قمی با عنوان اینکه جای کارهای فرهنگی نیز در این همایش بزرگ خالی است، گفت: حرکت پیاده روی اربعین خود یک کار فرهنگی است اما همچنان خلا برنامه‌ریزی جامع فرهنگی در این همایش عظیم، وجود دارد.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی