دبیر ستاد اربعین خوزستان خواستار شد؛ لزوم تهیه طرح جامع برای اربعین حسینی

تاریخ:1398/7/23

نسخه چاپی

" دبیر ستاد اربعین حسینی استان خوزستان گفت: برای سال آینده باید طرحی جامع برای اربعین دیده شود که طی این طرح هر استان متناسب با تعداد زائران آن استان در مرزها خدمات دهی کند. "


 2:07:51 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، رضا نجاتی دوشنبه شب در جلسه ستاد اربعین که در سالن جلسات فرمانداری خرمشهر برگزار شد، اظهار کرد: اربعین یک اتفاق بین المللی است که در طول این سال ها برخی استان های مرزی بیشترین بار آن را بر دوش کشیدند و باید برای سال دیگر طرحی ارائه شود که متناسب با آن هر استان بر حسب تعداد زائران آن استان خدمات و کمک ها را به مرز ارسال کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، وی افزود: با وجود اینکه همه  در خوزستان اعتقاد دارند خدمات رسانی به زائران حسینی یک سعادت است اما با تدوین این طرح دیگر تمام اعتبارات یک استان صرف  یک رویداد نمی شود و جریان اربعین با توان ملی اداره خواهد شد.
دبیر ستاد اربعین خوزستان در ادامه به تدابیر لازم برای زمان بازگشت زائران حسینی اشاره کرد و گفت: با توجه به آغاز بازگشت زائران لازم است تمام ظرفیت استان همچون زمان رفت پای کار بماند و این نکته را باید به خاطر داشت که خدمات به زوار از ورودی مرزها و در طول استان انجام می شود.
وی افزود: با توجه به اینکه در زمان بازگشت در جاده ها رفت و آمد سنگین است و نیاز به پذیرایی و اسکان ایجاد می شود باید تمام خدمات همچون خدمات بهداشتی در نظر گرفته شود و از تمام ظرفیت های استان حتی ظرفیت راهیان نور و خانه های مردم استفاده کرد.
نجاتی همچنین ادامه روند رفت اتباع غیر ایرانی را یادآور شد و گفت: تا کنون ۴۳ هزار تبعه غیر ایرانی از مرز های کشور خارج شده اند و هنوز انتظار رفتن شمار بیشتری وجود دارد که در این شرایط باید روند رفت و برگشتی را در نظر گرفت.

اخبار مرتبط:منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی