قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی: موضوع اربعین یک ظرفیت ویژه فرهنگی است

تاریخ:1398/7/23

نسخه چاپی

" قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی گفت: موضوع اربعین یک ظرفیت ویژه فرهنگی برای کشور است که باید با برنامه ریزی مناسب به بهترین نحو از آن استفاده کرد. "

 12:48:19 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، محمدمهدی دادمان صبح امروز در دیدار با کارکنان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان که در محل این اداره کل در زاهدان برگزار شد، اظهار داشت: سیستان و بلوچستان این روزها دروازه شرقی ورود زائران اربعین حسینی است از همین رو سازمان تبلیغات اسلامی به این موضوع باید توجه ویژه ای داشته باشد.
به گزارش خبرگزاری مهر، وی افزود: موضوع اربعین یک ظرفیت ویژه فرهنگی است که باید با برنامه ریزی مناسب به بهترین نحو از آن استفاده کرد از همین رو نیاز به یک کار فرهنگی در شان اربعین حسینی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد.
قائم مقام سازمان تبلیغات اسلامی با اشاره به اینکه طبق آخرین آمار از ۱۰ مهرماه تاکنون بیش از  ۶۸ هزار زائر پاکستانی از طریق سیستان و بلوچستان وارد کشور شده اند، ادامه داد: پیش بینی می شود این تعداد تا پایان کار ستاد مردمی اربعین سیستان و بلوچستان به ۸۰ هزار نفر برسد.
وی تصریح کرد: این ظرفیت عظیم برای ارتقاء این زائرین عزیز و بلکه برای خود استان سیستان و بلوچستان هم یک ظرفیت و نعمت در زمینه های مختلف است که برای استفاده مناسب از آن باید برنامه ریزی کرد.
دادمان با اشاره به خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در زمینه های مختلف به زائران پاکستانی اربعین اظهار داشت: کارهای خوبی انجام شده است اما همچنان فاصله با مطلوب خیلی زیاد است و کارهای زیادی نیز باید انجام شود.
وی با اشاره به اینکه برای خدمت به زائران پاکستانی اربعین نیاز به یک کار شبانه روزی در استان سیستان و بلوچستان وجود دارد، گفت: از الان باید برای سال بعد برنامه ریزی کرد.
گفتنی است، محمدمهدی دادمان قائم مقام رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از روز گذشته به منظور بررسی آخرین وضعیت خدمات این سازمان به استان سیستان و بلوچستان سفر کرده و از مرز «میرجاوه» محل ورود زائرین پاکستانی اربعین و همچنین موکب های مردمی مستقر در شهرستان های زاهدان و میرجاوه بازدید به عمل آورده است.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی