مداحان اصفهانی به استقبال زائران خارجی مرز میرجاوه رفتند

تاریخ:1398/7/17

نسخه چاپی

" مسؤول موکب طریق ا‌لحسین کانون مداحان اصفهان گفت: زائران پاکستانی که از مرز میرجاوه وارد ایران می‌شوند، در شرایط نامناسبی خود را به مرز ایران می‌رسانند و مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند اما به عشق امام حسین (ع) از این سفر منصرف نمی‌شوند، تلاش ما این است که پس از حضور در ایران رنج سفر را برای آن‌ها کمتر کنیم. "

6:08:39 PM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)
،
رسول فغانی‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان در خصوص فعالیت در مرزهای شرقی کشور اظهار داشت: تمام عالم مملو از جریان اربعین شده و گستره آن به کشورهای اروپایی و آمریکایی هم رسیده است.
مسؤول موکب طریق ا‌لحسین کانون مداحان اصفهان افزود: نکته قابل توجه حضور اقشار مختلف در این حرکت عظیم است، همچنین حضور زائرانی به تبعیت از اباعبدالله که با زن و فرزند حضور پیدا کردند با خانواده در حال انجام است
وی با اشاره به فعالیت کانون مداحان عنوان کرد: در گام اول برای تمام موکب‌های اصفهان یک مداح اعزام کردیم که در مجموع 350 مداح برای موکب‌ها اختصاص پیدا کرد.
فغانی‌پور با بیان این که حمایت از موکب‌های ایران در مرز میرجاوه با عنوان طریق الحسین انجام می‌شود، اضافه کرد: موکب‌هایی که در میرجاوه مستقر کرده‌ایم تا آخرین زائرانی که بر می‌گردند فعالیت خود را ادامه خواهند داد.
وی با تاکید بر این که امکانات فعلی موکب ما همگی تأمین شده از مداحان استان اصفهان است در خصوص خداماتی که به زائران پاکستانی داده می‌شود، گفت: خدمات موکب طریق ا‌لحسین کانون مداحان اصفهان شامل فعالیت‌ها فرهنگی و نیز کمک‌های مالی است که توسط خیریه مداحان تأمین می‌شود.
مسؤول موکب طریق ا‌لحسین کانون مداحان اصفهان با اشاره به استقبال زائران پاکستانی از اربعین تصریح کرد: سال گذشته در مجموعه 75 هزار نفر از مرز میرجاوه برای زیارت اربعین عبور کردند که پیش‌بینی می‌شود امسال به بیش از 110 هزار نفر برسند.
وی یادآور شد: دولت پاکستان تمایلی به گسترش این حرکت آتش به اختیار شیعیان و اهل سنت پاکستانی ندارد، به همین دلیل نه تنها همکاری نمی‌کند بلکه شرایط سختی را برای زائران به وجود می‌آورند تا جایی که بعضی از زوار تا 15 روز پشت مرز نگه داشته می‌شوند.
فغانی‌پور در پایان خاطرنشان کرد: این زائران که بعضاً هندو یا افغان هم در بینشان هست، در شرایط نامناسبی خود را به مرز ایران می‌رسانند و مورد بی‌احترامی قرار می‌گیرند اما به عشق امام حسین (ع) از این سفر منصرف نمی‌شوند، تلاش ما این است که پس از حضور در ایران رنج سفر را برای آن‌ها کمتر کنیم.منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی