برپایی ۵۰موکب هیئات مذهبی شهرستان ری در۴ مسیر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع)

تاریخ:1398/7/17

نسخه چاپی

" رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، از بر پایی ۵۰ موکب هیئات مذهبی شهرستان ری، در ۴مسیر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد. "

 11:01:26 AM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام کنگرلو رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، از بر پایی ۵۰ موکب هیئات مذهبی شهرستان ری در مسیر منتهی به حرم عبدالعظیم حسنی(ع) خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، حجت‌الاسلام کنگرلو، گفت: همه ساله بخشی از مردم کشورمان به دلایل مختلف نمی‌توانند در حماسه باشکوه زیارت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) از نجف تا کربلا حضور پیداکنند، اما به دلیل اینکه عاشق و دلداده این مسیر هستند در برنامه نمادین زیبا و معنوی راهپیمایی جاماندگان اربعین حسینی از میدان امام حسین(ع) تا حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شرکت می‌کنند.
وی افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت‌گرفته امسال شاهد حضور جمعیت بیشتری در مراسم پیاده‌روی اربعین هستیم از این‌ رو برای پوشش مناسب مراسم حدود ۵۰ موکب هیئات مذهبی شهرستان ری در مسیر پیاده‌روی مستقر می‌شوند.
حجت‌الاسلام کنگرلو با اشاره به مسیرهای ورودی به شهرستان ری، خاطر نشان کرد: مسیر نخست از میدان امام حسین(ع) با عبور از خیابان فدائیان اسلام، مسیر دوم از امام‌زاده ابوالحسن(ع) با عبور از خیابان شهید رجائی، مسیر سوم از ورامین و مسیر چهارم از کهریزک و باقرشهر به‌سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) در نظر گرفته شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی ری، با یادآوری بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) که اجماع بزرگ مسلمانان در مسیر نجف و کربلا برای نمایش وحدت و انسجام است بیان کرد: قطعاً این حرکت در شهرستان ری نیز بسیار قابل توجه است.


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی