طرح ملی قرائت «سلام بر امام» در مجامع و مکان‌های مذهبی برگزار افتتاح خواهد شد

تاریخ:1398/4/13

نسخه چاپی

" حجت الاسلام دکتر دریا کناری اعلام کرد: هم‌زمان فرارسیدن با میلاد امام رضا (ع) طرح ملی «سلام بر امام» با قرائت زیارت شریفه (امین‌الله) در دهه کرامت برگزاری می‌شود. "

 3:47:22 AM 
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام دکتر دریا کناری معاون مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در گفتگو با خبرنگار "سایت خبری تی. دی . ام" اظهار داشت:به‌منظور ترویج و تعمیق معارف رضوی و همه آوایی و هم‌نوایی دل دادگان و محبان امام رضا (ع) و با توجه به فرارسیدن میلاد آن امام هما، طرح ملی «سلام بر امام»، قرائت زیارت شریفه امین‌الله در دهه کرامت در کلیه مجامع و مکان‌های مذهبی افتتاح خواهد شد.
شایان‌ذکر است، این طرح با مشارکت استان قدس رضوی، صداوسیما، سازمان بسیج، سازمان اوقاف و امور خیریه، کانون جوادالائمه، مرکز رسیدگی به امور مساجد، کانون‌های عالی مساجد و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه هر هفته روزهای چهارشنبه که روز زیارتی امام رضا (ع) نام‌گرفته است، بعد از نماز مغرب و عشاء هم‌زمان با حرم مطهر رضوی در مساجد و حسینیه‌ها، اماکن متبرکه در سراسر کشور برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام مرتضی امین نیا مدیر موسسه حق‌پژوهی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد: زیارت امین‌الله زیارتی است که امیر عابدان امام زین‌العابدین (ع) در اوج عرفان، خطاب به امیر مؤمنان علی (ع) آن را انشاء فرموده و از بهترین زیارت‌نامه‌هاست و به گفته امام باقر (ع) می‌توان آن را در تمام زیارتگاه‌های ائمه (ع) خواند .


منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی