برگزاری اعتکاف رمضانیه در استان یزد

تاریخ:1398/3/21

نسخه چاپی

" مسئول برگزاری اعتکاف رمضانیه «بهانه وصل 8» از آغازمراسم معنوی اعتکاف با حضور بالغ بر 1200 نفر در مسجد ملأ اسماعیل شهرستان یزد خبر داد. "

 9:16:37 AM
«به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، سید رضا حاجی‌ بزرگ» مسئول برگزاری اعتکاف رمضانیه استان یزد از آغاز اعتکاف رمضانیه با عنوان «اعتکاف رمضانیه بهانه وصل ۸» خبر داد و اظهار کرد: این برنامه از سحرگاه ۱۲ خرداد ۹۸ آغاز و به مدت سه روز تا ۱۴ خردادماه ادامه خواهد داشت.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان یزد، وی افزود: مراسم اعتکاف رمضانیه همچون سال‌های گذشته در روزهای ۲۷ الی ۲۹ ماه مبارک رمضان ویژه برادران در محل مسجد ملااسماعیل و برای اولین سال و به صورت محدود برای خواهران در مسجد اعظم آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) یزد در حال برگزاری است.
حاجی‌بزرگ افزود: مراسم اعتکاف در محل مسجد ملااسماعیل با حضور ۱۱۰۰ نفر از برادران و در مسجد اعظم امامزاده جعفر (ع) یزد با حضور ۱۱۰ نفر از خواهران در حال برگزاری است.
وی اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده ثبت نام و پذیرش معتکفین در دو گروه دانش آموزی شامل مقاطع «چهارم تا نهم» و مقاطع «دهم تا دوازهم» و در گروه‌های دانشجویی، طلاب و بزرگسالان با ظرفیت تعیین شده انجام گرفت.
حاجی بزرگ افزود: جلسه توجیهی با حضور ثبت نام کنندگان در این مراسم معنوی ۹ خرداد در آستان مقدس امامزاده جعفر (ع) برگزار و نکات لازم یاد آوری شد.
وی بابیان اینکه در کنار مراسم‌ و برنامه‌های معنوی ویژه ماه مبارک رمضان مانند محافل دعاخوانی و جزء‌خوانی قرآن، ویژه‌برنامه‌های معرفتی و اخلاقی نیز برای رده‌های سنی مختلف در نظر گرفته‌ شده است افزود: معتکفان در این برنامه‌ها از اساتید برجسته استانی و کشوری بهره خواهند برد.
وی اظهار داشت: حجت‌الاسلام امینی خواه از مشهد، حجت‌الاسلام صالح پرور از قم، حجت‌الاسلام طاهری از مشهد، آقای هادی موحد امین از تهران و آقای سید حجت بحرالعلوم از مشهد از جمله مدعوین اعتکاف رمضانیه بهانه وصل ۸ خواهند بود.
حاجی‌بزرگ سخنرانی‌های معرفتی، گفتمان دینی، محافل انس با قرآن و انس با شهدا، مشاوره فردی، ویژه برنامه نوجوانان را از جمله این برنامه‌ها برشمرد و یادآور شد: این مراسم معنوی به همت هیئت رایة الهدی و با همکاری اداره کل تبلیغات اسلامی، اداره کل اوقاف و ستاد نماز جمعه برگزار می‌شود.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی