نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان تهران برگزار شد

تاریخ:1398/3/18

نسخه چاپی

" به همت اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان تهران به همراه با ضیافت افطاری ساده برگزار شد. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، نشست هم اندیشی رؤسای شورای هیئات مذهبی استان که با ضیافت ساده افطاری به همراه بود طی روز یکشنبه ۱۲ خرداد ۹۸ در سالن جلسات اداره کل تبلیغات اسلامی تهران با حضور حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل و سایر اعضاء برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تبلیغات اسلامی استان تهران، سودایی،رئیس شورای هیئات مذهبی استان تهران در ابتدای این جلسه، گزارشی از عملکرد شورا ارائه کرد و خواستار مطرح کردن نظرات سایر اعضاء در این خصوص شد.
حجت‌الاسلام سهرابی، مدیر کل تبلیغات اسلامی استان تهران درادامه این جلسه خواستار حرکت کردن شورا به سمت رسیدن به اهداف سازمان شد و گفت: شورای هیئات مذهبی و سازمان تبلیغات اسلامی باید با هم حرکت کنند چرا که این باهم حرکت کردن اساس سلوک معنوی ما است و راه رسیدن به خداست که دستیابی به این مهم با اتحاد میسر می‌شود.
وی، افزود: ما باید این شبکه پیوستگی را باهم شکل دهیم زیرا به تنهایی شکل نمی‌گیرد، لذا این پیوستگی و با هم بودن است که می‌تواند تشکل‌ها را تقویت کند و زمینه جامعه ولایی را شکل دهد لذا سازمان تبلیغات هم وظیفه اش این است که این شبکه بهم پیوسته را درست کند تا از این طریق بتواند دل‌های مؤمنین را بهم پیوند دهد و خدمت‌رسانی کند و خدمات بدهد و هرچقدر بتوانیم بدون چشم داشت این خدمات را ارائه دهیم راه برای ما بازتر می‌شود و این خدمت رسانی باید موجب شود که دل‌های ما به هم نزدیکتر شود لذا باید هرچقدر که توان داریم این امکانات و خدمات را به هیئات بیاوریم و از این جنس خدمات ارائه دهیم.
سهرابی، خاطر نشان کرد: شورای هیئات مذهبی باید آماده ارائه و دریافت خدمات باشد که بتواند مخاطبینی که فعالیت می‌کنند را پوشش دهد، زیرا شورا یک ظرفیت ملی دارد و در جاهای مختلف می‌تواند از خدمات مختلفی استفاده کند لذا باید با تمام توان تلاش کند تا به اهدافی که می خواهد برسد.
در ادامه حجت‌الاسلام بابادائی سامانی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی این اداره کل، نقش شورای هیئات مذهبی را بسیار مؤثر دانست و گفت: شورا و هیئات به همراه اعضاء و جوانان در هیئت نقش بسیار موثری را در اجرای طرح های این سازمان میکند لذا این طرح ها از آموزه های دینی گرفته شده است که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص توجه به نیرو سازی و تربیت افراد برای تحول طراحی شده و برای گروه‌های کودک، نوجوان و جوانان است.
حجت‌الاسلام علیپور، مسئول تشکل‌های دینی استان تهران گفت: اعضای شورای هیئات مذهبی امین سازمان هستند که مدال خادمی و نوکری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) بر گردنشان آویخته شده، لذا این خادمی و نوکری نباید ما را به حاشیه ببرد و خدمت باید گسترده‌تر شود.
وی، ضمن اشاره به گسترده ‌تر شدن مأموریت اعضای شورا در گام دوم انقلاب خواستار خدمت‌رسانی به هیئات در زمینه خدمات اجتماعی شد و اظهار داشت: با ایجاد کارگروه‌های تخصصی باید مصوباتی که در شورا مطرح و خروجی کار دیده شود لذا مهمترین اصل در این زمینه، هماهنگی با رئیس اداره و مکتوب کردن صورت جلسات است.
در پایان مراسم دیگر اعضاء شورا هم نقطه نظرات خود را مطرح کردند و حجت‌الاسلام سهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان تهران به سئوالات مطرح شده پاسخ دادند.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی