بیانیه شورای هیئات مذهبی کشور به مناسبت گرامیداشت ۱۴ و ۱۵خرداد

تاریخ:1398/3/13

نسخه چاپی

" شورای هیئات مذهبی کشور به مناسبت گرامیداشت ۱۴ و ۱۵خرداد بیانیه ی صادرکرد "

 8:30:36 AM
به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، دراین بیانیه آمده است: پانزدهم خرداد روزی است که به  جرات می توان گفت امام  خمینی (ره) با دمیدن روح خودباوری و نفی از خودبیگانگی، زمینه های بازگشت به خویشتن را در میان آحاد مردم بالاخص روشنفکران جامعه فراهم ساخت.
قیام پانزده خرداد که نشات گرفته از سخنان گهربار امام خمینی (ره) در سیزدهم خرداد سال 1342 بود مبدا نهضت انقلاب اسلامی ایران به شمار می آید.
کشتاری که در پانزدهم خرداد ماه به وقوع پیوست، علیرغم به ناحق ریخته شدن خون عزیزان انقلابی، ماندگاری راه مبارزه در برابر ظلم و ستم را به تصویر کشید و جرقه ای بود جهت به آتش کشاندن رژیم مستبد شاهنشاهی
شخصیت بی نظیر امام خمینی (ره) نه تنها با عنوان سیاستمداری شاخص در ایران و اقصی نقاط جهان، بلکه به عنوان عالمی دینی و خداشناس مطرح بود.
رهبری مردمی و ساده زیست که مظهر مبارزه با اسارت و بردگی بود و تا پای جان زیر بار استعمار نرفت.
به همین سبب است که پس از گذشت 30 سال از ارتحال این عالم ربانی یاد و خاطره ایشان همچنان در قلوب مردم زنده و پاینده است وجوانان و سایر اقشار با الهام از ایشان بالاخص در کتاب "وصیت نامه سیاسی الهی" به استمرار راه ایشان می پردازند.
شورای هیئات مذهبی کشور در سراسر مهین اسلامی  به پاس تمامی خدمات معنوی و ارزشمند امام راحل به ملت ایران، خود را موظف می داند در خصوص برپایی مراسمات ارتحال امام خمینی(ره) تمامی تلاش وهمت خود را به کار گیرد تا در محافل قرانی و مراسمات روزهای پایانی ماه مبارک رمضان در روز، رحلت و قیام 15 خرداد به تبیین هرچه بیشتر آرمان های امام و انقلاب بپردازد.
ان شاالله راه امام و شهدای گرانقدر همچنان پرصلابت استمرار یابد و نسل به نسل منتقل گردد،انتظار فرج از نیمه خرداد کشم.         

دبیر خانه اجرای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی شورای مرکزی هیئات مذهبی کشور

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی