هیئات مذهبی نقش مهمی در کاهش آسیب های اجتماعی دارند

تاریخ:1398/2/25

نسخه چاپی

" هرمزگان -سرپرست اداره تبلیغات اسلامی بندرخمیر و مسئول و اعضای شورای هئیت مذهبی روستای بناب با امام جمعه بندرخمیر دیدارکردند "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام صفایی حائری در این دیدار ضمن تبریک پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان اظهارکرد: هیئات مذهبی فرصتی مغتنم برای نظام و جوانان هستندامروز خطر برای جوانان و نوجوانان است این فرصت ها را دریابیم طوری برنامه ریزی کنیم که هیئت ها جاذبه داشته باشند و البته این جاذبه باید در چارچوب آئین های مذهبی باشد.
وی افزود: بهترین راه تأثیرگذاری خودسازی است،یعنی پیراستن از خودخواهی ها و دوری از انحرافات.اختلافات بین هیئت ها را کم کنید و همکاری را بیشترکنید تا پرچم اسلام برای همیشه در جامعه برافراشته شود.
امام جمعه بندرخمیر با اشاره به نقش مهم هیئات مذهبی در کاهش آسیب های اجتماعی افزود : هیئات مذهبی به عنوان بازوان قوی سازمان تبلیغات اسلامی باید در جامعه تأثیر گذار باشند.
وی خاطرنشان کرد: باید روحیه تعامل ، مشارکت و جانثاری که از مشخصه های هیئت های مذهبی است، محفوظ بماند و این برازنده هیئت های مذهبی است و تبلیغات اسلامی در واقع افتخارش این است که خود را خادم و خدمتگزار شما که مدافعین راستین اسلام و ارزش‎های الهی هستید، می داند.
حجت الاسلام صفایی حائری تصریح کرد: مسئول هیئت‌ خواست با عدم محصور کردن برنامه‌های هیئت به نوحه ‌سرایی و استفاده از روحانی در بیان احکام شرعی و نیز قرائت قرآن در جلسات هیئت، برنامه‌های هیئت را پربارتر کنند.
وی گفت:نقش هیئت های مذهبی و جایگاه مردمی آن بر هیچ کس پوشیده نیست هر چه قدر، قدر و ارزش یک هیئت در میان مردم شناخته شده و والا باشد، میزان تأثیرگذاری آن بر مردم نیز بیش ترخواهد بود.


 4:15:04 PM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی