دیدارگروه تبلیغی جهادی میثم تمار با مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان

تاریخ:1398/1/26

نسخه چاپی

" جمعی از اعضای گروه تبلیغی جهادی میثم تمار با مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان درخصوص تبیین رسالت ها و ماموریت های این گروه در ماه شعبان دیدار به گفت و گو نشست. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت‌الاسلام علی‌اکبر انصاری راد مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در دیدار با گروه تبلیغی و جهادی میثم تمار گفت: ماه رجب ماه امام علی (ع)، ماه شعبان ماه پیامبر (ص) و ماه رمضان ماه خداست. همان‌طور که تا از ماه رجب عبور نکنیم به ماه شعبان نمی‌رسیم تا از ماه شعبان نگذریم هم به ماه رمضان نمی‌رسیم.
وی افزود: ماه شعبان، ماه پرچم‌دار و علمدار کربلا و ماه امربه‌معروف و نهی از منکر است. در این ماه سعی کنیم دائم‌الوضو باشیم و هم‌چنین ذکر زبانی و قلبی را فراموش نکنیم که البته ذکر قلبی مهم‌تر است. ما باید قبل از مهمانی خدا دل‌ها و جان‌هایمان را در ماه رجب و شعبان پاک‌کنیم تا به مهمانی خدا برسیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان تصریح کرد: امام علی (ع) هم دروازه ورود به شهر علم پیامبر (ص) است؛ یعنی تا ولایت امام را درک نکنیم به نبوت و رسالت پیامبر (ص) نمی‌رسیم و وقتی این نبوت و رسالت در دلمان طلوع نکند به خدا نمی‌رسیم. این‌یک حقیقت تکوینی در جهان است.
حجت‌الاسلام انصاری راد در ادامه، ماه شعبان را ماه آزمایش الهی دانست و گفت: در این ماه خداوند بندگانش را با اذکار و روزه و... آزمایش می‌کند تا خالص برای ورود به ماه رمضان شود.
وی به مقام حضرت عباس (ع) اشاره کرد و اظهار داشت: حضرت عباس (ع)، الگوی همه مسلمانان در پای بندی به دین است. لذا باید از آن حضرت، وفاداری به دین، وفاداری به نشر تعالیم دینی، وفا به عفت و حیا را بیاموزیم.
مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان در تبیین کشتی نجات بودن امام حسین (ع) گفت: همه ائمه (ع) نور واحد هستند و همگی ایشان چراغ هدایت می‌باشند، اما شرایط زمانه باعث می‌گردید تا جنبه‌ای از شخصیت آنان تجلی پیدا کند؛ اما اینکه امام حسین (ع) کشتی نجات و چراغ هدایت است باید گفت که موقعیت و شرایط امام حسین (ع) یک موقعیت ویژه بود و در آن شرایطی که بنی‌امیه توانسته بود با تبلیغات مسموم، چهره اسلام را واژگون کند امام (ع) توانست هم اسلام را نجات دهد و هم تمام ابعاد اسلام واقعی را در عمل برای جهانیان ترسیم کند.
وی در پایان گفت: واقعه عاشورا و امام حسین (ع) چراغ راهی شد که حقیقت جویان در پرتو آن بتوانند خود را از گمراهی، ظلمات و نادانی نجات دهند. لذا با توسل به مسیر هدایتگری امام حسین (ع) و سایر ائمه (ع) باید خود و جامعه را از نابود شدن در گرداب جهالت نجات دهیم.


 12:38:03 PM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی