شاعران می توانند تاثیرات سرنوشت‌سازی در جامعه داشته باشند

تاریخ:1397/12/21

نسخه چاپی

" رئیس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: شاعران می‌توانند تأثیرات سرنوشت‌ساز داشته و گفتمان را در جامعه تثبیت کنند. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)، حجت الاسلام محمد قمی در گردهمایی مجمع شاعران اهل بیت (ع) در مشهد اظهارکرد: سازمان تبلیغات توجه ویژه ای به شعر آئینی و شعر هیئت دارد و این عرصه خاصی است که بی ادعا آمده‌ایم تا با کمک هم آن را پیش ببریم.
به گزارش خبرگزاری مهر،رئیس سازمان تبلیغات اسلامی افزود: مجمع شاعران اهل بیت (ع) برای ما مهم بوده و بخشی از نکاتی که اعضای مجمع در این نشست بیان کردند برای ما واضح است و وظیفه خود می‌دانیم مطالبات راپیگیری کنیم.
قمی تصریح کرد: مجلس روضه حضرت سیدالشهدا (ع) را نباید با دست کاری‌های مدرن بلا سرش آورد و تبدیل به یک سازمان حاکمیتی کرد. همچنین پیرامون موضوع اقتصاد هیئت باید دقت شود که نباید به چرخه طبیعی این شجره طیبه لطمه زد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی اظهارکرد: مجلس روضه سیدالشهدا (ع) شجره طیبه است، آسیب شناسی هم لازم است اما گاهی بیش از حد پرداختن به آسیب‌شناسی خودش تبدیل به آسیب می‌شود و اگر برکات این مجالس را بررسی کنیم آنهایی که اهل فرهنگ و ادب بوده و دغدغه مند هستند می‌دانند و می‌توانند به اصلاح و ارتقا و هدایت آن بیاندیشند.
وی با اشاره به دیدار اخیر مداحان و شاعران آئینی با رهبر معظم انقلاب گفت: مقام معظم رهبری در این جلسه اشاره کردند که مداح مبلّغ معارف اسلام ناب و انقلاب اسلامی است و از یک منظر و به طریق اولی می‌توان گفت، شاعر نیز مبلّغ مکتب و معارف انقلاب اسلامی است و حتماً می‌تواند تأثیرات تاریخ‌ساز و سرنوشت‌ساز داشته باشد و گفتمانی را در جامعه تثبیت کند.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این دیدار در مصاف تمدنی و الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی نمونه‌ای اولویت دار را مطرح کردند که آن موضوع خانواده بود.


 11:42:23 AM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی