مساجد بیجار میزبان مراسم معنوی اعتکاف می شوند

تاریخ:1397/12/21

نسخه چاپی

" کردستان- رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار از آغاز ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف خبر داد وگفت:مساجد شهرستان بیجار آماده میربانی از معتکفان است. "

به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام)حجت‌الاسلام حسن رهبر در جلسه  19 اسفند ماه ستاد شئون شهرستان بیجار که در دفتر امام جمعه این شهرستان برگزار شد اظهار داشت: مراسم معنوی اعتکاف فرصتی مناسب و ارزشمند برای ترویج معارف دینی است.
وی به اهمیت حضور در مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و افزود: اعتکاف؛ عبادتی گروهی است و شرکت در چنین اجتماعی وحدت و همدلی میان مؤمنین را بیشتر می‌کند.
رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان بیجار با بیان اینکه ویژه برنامه‌های مذهبی و فرهنگی برای معتکفان پیش بینی شده است عنوان کرد: تعداد ۳۰ مبلغ و مبلغه برای ترویج فرایض دینی در مساجد شهر و روستاهای بیجار مستقر می‌شوند.
حجت‌الاسلام رهبر به حضور پرشور جوانان در ثبت نام مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و بیان داشت: حضور جوانان در اعتکاف زمینه ساز بعد معنوی آنها است و موجب پرورش فکر و اندیشه جوانان در ارتباط نزدیک با خداوند متعال می‌شود.
وی در ادامه به محل برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و گفت: محل برگزاری اعتکاف خواهران در مسجد حضرت جواد الائمه (ع) و برادران در مسجد حضرت قائم (عج) است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی بیجار به مهمترین برنامه‌های اجرایی در مراسم معنوی اعتکاف اشاره کرد و اظهار داشت: ختم قرآن کریم، تلاوت و هم خوانی قرآن، ختم دوازده هزار یا علی، برگزاری گفتمان‌های دینی، مناجات حضرت علی (ع)، انجام اعمال ام داوود، و ویژه برنامه شهادت حضرت زینب (س) از مهمترین برنامه‌های معنوی در این ایام است.


 11:20:18 AM

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی