اعتکاف بهترین فرصت برای مقابله با تهاجم فرهنگی است

تاریخ:1397/12/21

نسخه چاپی

" معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی گلستان گفت: اعتکاف بهترین فرصت برای مقابله با تهاجم فرهنگی است. "

 به گزارش سامانه اطلاع رسانی تشکل های دینی و مراکزفرهنگی(تی. دی. ام) حجت الاسلام علی اکبر سایری، عصر دوشنبه درنخستین نشست جوان یاوران فرهیخته استان گلستان با بیان این مطلب که مجموعه جوان یاوران فرهیخته باید اثربخش باشند گفت: این مجموعه جریان ساز، تحول آفرین، مفید و نقش آفرین هستند و آینده جامعه به دست آنان رقم می خورد.
سایری اظهار کرد: دشمن با شبه افکنی، ایجاد شبکه های اجتماعی و تهاجم فرهنگی، باورهای دینی ما را نشانه گرفته است و باید کاری کنیم که باورهای دینی در جوانان ما نفوذ پیدا کند تا نسبت به اهداف خود ناکام بماند.
وی با بیان اینکه اعتکاف بهترین فرصت برای نزدیک شدن به خداوند است، افزود: پیامبر (ص) با همه مشغله ها و مشکلات اجتماعی که داشت خود را ملزم می دانست که دهه آخر ماه رجب معتکف شود و لازم است که انسان با گرفتاری هایی که دارد با خدای خود خلوت کند.
معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی استان گلستان یادآورشد: امسال مراسم معنوی اعتکاف همزمان با سال نو برگزار می شود که این یک فرصت است تا افراد سال نو خود را با معتکف شدن آغاز کند.
وی گفت: اعتکاف بهترین فرصت برای مقابله با تهاجم فرهنگی، خداشناسی، تزکیه نفس و نزدیک شدن به خداوند است.
وی با بیان این مطلب که ما اگر سیره اهل بیت (ع) را الگوی زندگی خود قرار دهیم قطعاً از این زندگی سود می بریم گفت: با روایتی از امام باقر (ع) می فرمایند دنیا بازاری از بازارها است، گروهی از این بازار سود می برند و بعضی از این بازار ضرر می کنند و دنیا سودش این است که زندگی ما مملو از معنویت باشد و رنگ و بوی خدایی بگیرد.

منبع : اداره کل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی